Batman Basın Konseyi’nin DİKA projesi onaylandı
Yukarı

Batman Basın Konseyi’nin DİKA projesi onaylandı

Batman Basın Konseyi ve Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan "Bilgi Güvenliği Programı"nın protokolü imzalandı.

Batman Basın Konseyi’nin DİKA projesi onaylandı
Bu içerik 537 kez okundu.

Batman Basın Konseyi’nin Dicle Kalkınma Ajansına sunduğu proje onaylandı. DİKA’da gerçekleşen imza törenine Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Ahmet Alanlı, Batman Basın Konseyi Başkanı Ercan Arslan ve gazeteciler katıldı.

Proje kapsamında ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Danışmanlığı hizmet alımı dernek üyelerinden oluşan toplam 25 kişiye bilgi güvenliği ve siber güvenlik konusunda danışmanlık hizmeti sunulacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Batman Basın Konseyi Başkanı Ercan Arslan, “Salgının etkisiyle gazeteler toplu bulunulan yerlerde alınamadığı için tirajları düşmekte, bunun sonucu olarak vatandaş internet medyasına yönelmektedir. Basılı medyaya göre internet medyası çok daha hızlı ve insanların çok daha kolay ulaşabildiği bir ortam haline gelerek yaygınlaşmış ve önemi daha da artmıştır. Yerel gazetelerin internet medyasında daha etkin rol almaları amacıyla ulusal ve yerel düzeyde birçok eğitim düzenlenmektedir. Bu itibarla Batman'daki yerel medyanın internet ortamında yer alan kurumsal bilgilerinin korunması ve siber saldırılara karşı yönetim sistemlerinin oluşturulması amacıyla ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi danışmanlığına ihtiyaç duyulmuştur. Bu vesileyle sunduğumuz proje kabul eden Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Ahmet Alanlı’ya teşekkür ederiz.” dedi.

Etiketler: Batman Basın Konseyi’nin DİKA projesi onaylandı
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.