Batman Üniversitesi öğrencilerine ödül verildi
Yukarı

Batman Üniversitesi öğrencilerine ödül verildi

Batman Üniversitesi öğrencilerine Dünya Petrol Mühendisleri Topluluğu tarafından 2021 Öğrenci Bölümü Mükemmellik Ödülü verildi.

Batman Üniversitesi öğrencilerine ödül verildi
Bu içerik 485 kez okundu.

Türkiye'de ilk defa Fatih Sondaj gemisine teknik gezi düzenleyen Batman Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü bünyesinde faaliyet yürüten SPE Batman University Student Chapter Öğrenci Topluluğu yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı Dünya Petrol Mühendisleri Topluluğu (Society of Petroleum Engineers(SPE)) tarafından ödüllendirildi.

Üniversitelerin petrol ve doğalgaz mühendisliği bölümündeki eğitimlerini sürdüren başarılı öğrenci gruplarını destekleyen SPE'nin bu yılki 2021 Öğrenci Bölümü Mükemmellik Ödülü (Student Chapter Excellence Award for 2021), başarılı ve yoğun çalışmalarından dolayı dünya genelinde faaliyet yürüten yüzlerce öğrenci topluluğu arasından Batman Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği öğrencilerinin oluşturduğu Batman University Student Chapter topluluğuna layık görüldü.

Topluluk Başkanı Batman University Student Chapter Öğrenci Topluluğu Başkanı Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Samar Alyounes, ödül almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Rektör Prof. Dr. İdris Demir, Bölüm Başkanı Prof. Dr. İnci Türk Toğrul ve Topluluğun Akademik Danışmanı Doç. Dr. Şükrü Merey öncülüğünde faaliyetlerini yürüttüklerini belirten Alyounes, "Yıl boyunca birçok online teknik ve sosyal etkinlik düzenledik. Türkiye’de bu ödülü ilk alan topluluk olduk. Daha öncede Türkiye'de ilk defa Fatih Sondaj gemisine teknik gezi düzenleyen öğrenci grubu olmuştuk. Teknik ve sosyal etkinliklerimize 2021-2022 Eğitim-Öğretim döneminde de hızla devam edeceğiz." dedi.

Etiketler: Batman Üniversitesi öğrencilerine ödül verildi
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.