BİLGİ YARIŞMASININ İL FİNALİ YAPILDI
Yukarı

BİLGİ YARIŞMASININ İL FİNALİ YAPILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağıl Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 81 ilde yapılan Bilgi Yarışmasının Batman ayağı tamamlandı.

BİLGİ YARIŞMASININ İL FİNALİ YAPILDI
Bu içerik 322 kez okundu.
Advert

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen, Gençler Arası Bilgi Yarışmasının il finali yapıldı. Batman Gençlik Merkezinde yapılan bilgi yarışmasına 20 farklı gruptan 60 genç katılım sağladı. Bilgi yarışmasına katılım sağlayan gençler üçer kişilik takımlar oluşturdu. Yarışmada gençlere; genel kültür, tarih, coğrafya, vatandaşlık, anayasa, sayısal mantık, spor kültürü, görsel sanatlar, müzik ve güncel konulardan sorular soruldu. Takımlar yapılan elemeler sonucunda finale kalan takımlar arasında il finali yapıldı. 14-17 ve 18-25 yaş arasında yapılan İl finali yarışması sonucunda birinci olan ekipler ilimizi Mayıs ayında Adıyaman’da yapılacak bölge finallerinde ilimizi temsil edecekler.

“ÖĞRENMENİN YAŞI VE BİLGİNİN SINIRI YOKTUR”

Öğrenmenin yaşı ve bilginin sınırının olmadığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, bilgi yarışmasına katılım sağlayan ve dereceye iren gençleri tebrik etti. İl Müdürü Özperk; “Öncelikle bu yarışmayı 81 ilde düzenleyen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Bizim gönlümüzde Gençlik Merkezlerimizin kütüphanesinden faydalanan tüm gençler birincidir. Okumanın yaşı ve bilginin sınırı yoktur. Onun için sizler gibi okumaya sevdalı gençler sayesinde daha ileri seviyelere ulaşacağız. Gençler geleceğimiz ve umudumuzdur. Kategorisinde birinci olan gençlerimizi kutlar, Adıyaman’da yapılacak olan bölge finallerinde başarılar dilerim.” diye konuştu. Dereceye girenlere plaket ve çeşitli ödüller verildi.

Etiketler: BİLGİ YARIŞMASININ İL FİNALİ YAPILDI
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.