HALK MHRS’YE TEPKİ GÖSTERDİ
Yukarı

HALK MHRS’YE TEPKİ GÖSTERDİ

Türkiye’de hastanelerde yaşanabilecek yoğunluğun önüne geçilmesi için 2011 yılında hayata geçirilen Merkezi Hastane Randevu Sistemi (182 MHRS), hastanelerdeki doktor eksikliğinden dolayı büyük mağduriyetlere neden oluyor.

HALK MHRS’YE TEPKİ GÖSTERDİ
Bu içerik 1042 kez okundu.

Türkiye’nin tüm illerinde olduğu gibi Batman’da da Covid-19 vakalarında yaşanan artış poliklinik hizmetlerinin aksamasına sebep oldu. Devlet hastanelerinde Covid-19 hastaları dışında neredeyse hasta bakılmazken, halk adeta özel hastanelerin inisiyatifine terk edildi. Covid-19 vakalarının azalmasıyla uzun zamanın ardından devlet hastanelerinde bir kez daha poliklinik hizmetleri verilmeye başlanırken halk, bu kez de doktor eksikliğinden dolayı MHRS’ye takıldı. Muayene için 182 MHRS üzerinden randevu talep ettiklerini ancak kimi zaman haftalarca sıra bulamadıklarını kimi zaman ise randevularının oluşturulmadığını belirten halk, bunun ciddi anlamda mağduriyet oluşturduğuna dikkat çekti. Randevu sistemine ulaştıkları zaman bile kendilerine ya doktorun olmadığını ya da en yakın 15 gün sonraya randevu verildiğini söyleyen halk, kamu hastanelerinde sıra bulamadıklarından dolayı özel hastanelere mecbur bırakıldıklarını kaydetti. Gitmek zorunda kaldıkları özel hastanelerin ise kendilerinden fahiş oranda para aldıklarını belirten halk, yetkililerin bu duruma bir çözüm bulmasını istedi. Halk, hastanelerdeki eksik branşların tamamlanması ve doktor sayısının da bir an önce artırılması gerektiğini vurguladı.

Etiketler: vatandaşlar Merkezi Hastane Randevu Sistemi 182 MHRS doktor eksikliği büyük mağduriyetlere neden oluyor HALK MHRS’YE TEPKİ GÖSTERDİ Batman
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.