“BATMAN’I AVANTAJLI HALE GETİRECEK”
Yukarı

“BATMAN’I AVANTAJLI HALE GETİRECEK”

Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Gün, yakın zamanda ilde kurulacak Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

“BATMAN’I AVANTAJLI HALE GETİRECEK”
Bu içerik 411 kez okundu.
Advert

Batman merkeze bağlı Yolveren köyü bölgesinde bin 113 dekar mera alana Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi kurulacağını belirten İl Müdürü Mehmet Gün, bu projenin Batman’ı hayvancılık sektöründe avantajlı hale getireceğini söyledi. Proje için Vali Hulusi Şahin ile birlikte yer tespitinde bulunduklarını söyleyen Gün, bu yatırımın bitmesi sonrası şehir merkezinde bulunan besicilerin şehir dışına taşınacağını belirtti. Yeni yere taşınacak besicilerin önemli avantajlara kavuşacağını vurgulayan Gün, bu şekilde hayvan besiciliğinin daha sağlıklı koşullara kavuşacağını, besicilere KDV ve vergi muafiyeti sağlanacağını ifade etti.

“İLİMİZE KAZANDIRACAĞIZ”

Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesinin Batman’a kazandırılması için çalışmaların sürdüğünü belirten Gün, “Şu anda ilimizde Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi gündemdedir. Vali Hulusi Şahin başkanlığında yer tespiti yapılıp Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi kabul edildi. Bakanlıktan gelecek heyetle beraber işlemleri devreye koyup kısa sürede inşallah Batman’ımıza büyükbaş, besi sığırı hayvancılık organize sanayiyi kazandırmış olacağız. Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi için Batman merkeze bağlı Yolveren köyü bölgesinde bin 113 dekar mera alanı tahsis edildi” ifadelerini kullandı.

 “BESİCİLER NEZİH BİR ORTAMA KAVUŞACAK”

Kentte 842 bin küçükbaş, 118 bin büyükbaş hayvanın bulunduğunu aktaran Gün, “Bunlardan yüzde 50’li küçükbaş hayvan işletme sahibi göçer halde, büyükbaş hayvan işletmecilerinde ise genelde bir ile 10 süt sığırcığı arasında dağınık halde bulunmaktadır. Yönetmeliğe göre ise Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesinde yer almak isteyen işletmelerde yönetmeliğe göre küçükbaş, büyükbaş besi için ise 500 olacak şekilde işletmelere uygun olduğu tespit edilmiştir. Bu proje ile hayvan besicileri nezih bir otama kavuşacak.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Gün Hayvancılık Organize Sanayi Bölges
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.