ÖLÜM RİSKİ BULUNAN KADIN YARDIM BEKLİYOR
Yukarı

ÖLÜM RİSKİ BULUNAN KADIN YARDIM BEKLİYOR

Batman’da paratiroit hastalığı nedeniyle her an ölüm riskiyle yaşayan Elif Gültekin, çocukları için hayatta kalmak istediğini söyledi. Maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavi olmayan Gültekin, yetkililere ve hayırseverlere yardım çağrısında bulundu.

ÖLÜM RİSKİ BULUNAN KADIN YARDIM BEKLİYOR
Bu içerik 904 kez okundu.

Batman merkez Çamlıca Mahallesi’nde eşiyle birlikte kayınvalidesi ve cilt kanseri kayınpederiyle iki göz odalı çökme tehlikesi bulunan derme çatma bir evde yaşanan 27 yaşındaki Elif Gültekin, 11 yaşında paratiroit hastalığına yakalandı.

Hastalığından dolayı büyük sıkıntılar yaşayan üç çocuk annesi Gültekin, hastalığının ilerlemesinden ötürü hayatının büyük bir bölümünü hastanelerde geçirmeye başladı.

Zamanla tiroit bezleri iflas eden, bu nedenle günde iki defa iğne olan Gültekin, İLKHA muhabirine yaptığı açıklamada, hastalığından dolayı ölüm riski bulunan krizler geçirdiğini söyledi.

Hastalığı için gitmediği hastane, doktor kalmadığını, bunun için ellerindeki tüm imkanları tükettiklerini belirten Gültekin, çaresiz kaldıklarını ifade etti.

Yaptığı araştırma sonucunda İstanbul’da özel bir hastanede hastalığının tedavi edilebileceğini öğrendiğini ancak tedavi masrafının 20 bin TL olduğunu aktaran Gültekin, maddi imkânsızlıklar nedeniyle tedavi olamadığını söyledi.

Paratiroit nakli olması halinde hastalığından kurtulabileceğini dile getiren Gültekin, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere tüm yetkililerden ve hayırseverlerden kendisine uzanacak yardım elini beklediğini kaydetti. Eşi gündelik işlerde çalıştığı için tedavi masraflarını bir türlü karşılayamadığını vurgulayan Gültekin, tek isteğinin çocukları için hayatta kalmak olduğunu söyledi.

“GİTMEDİĞİM HASTANE, DOKTOR KALMADI”

Hastalığından dolayı hayatının karardığını belirten Elif Gültekin, “11 yaşından beri paratiroit bezim çalışmadığı için tedavi görüyorum. 11 yaşından beri gitmediğim hastane, doktor kalmadı. Başlarda tedavim iyiydi ama son zamanlarda baya artmaya başladı. Evlendiğim zaman da bir sıkıntı yoktu ama ilk kızım doğduğu zaman aradan 5 ay geçtikten sonra kalbim durdu. O sırada damarımın iflas ettiğini öğrendim.” dedi.

“ELİMDEKİ TÜM İMKANLARI HASTANELERDE, YOLLARDA HARCADIM”

İmkansızlıktan dolayı tedavi olmadığını ifade eden Gültekin, “Hastalığım için Diyarbakır’a, Ankara’ya, Şanlıurfa’ya gittim, birçok şehir gezdim ama bana uygun tedavimin olmadığını söylediler. İlaçlarla idare etmeye çalışıyorum. Elimdeki tüm imkanları hastanelerde, yollarda harcadım. Elimde herhangi bir imkan da yok. Eşim çalışamıyor. Kayınpederim cilt kanseridir.” diye konuştu.

 “ÖLMEK İSTEMİYORUM”

Her an ölme riski taşıdığını vurgulayan Gültekin, “Her an kriz geçirme ihtimalim yüksek. Her gün 4 saatte bir iğne yapmazsam ve o iğneyi zamanında yapmazsam kriz geçirdiğim zaman ölme riskim var. Üç çocuğumla ayakta kalmaya çalışıyorum. Ölmek istemiyorum.” ifadelerini kullandı.

“TEDAVİ İÇİN 20 BİN TL İSTİYORLAR”

Tedavi masrafının 20 bin TL olduğunu ama bunu karşılayacak imkana sahip olmadıklarını belirten Gültekin, şunları söyledi:

“Uygun tedavim de İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde bulundu. Nakil ücreti için de 20 bin TL istiyorlar benden. Bazıları için 20 bin TL çok olmayabilir ama benim için çok fazla. Maddi imkanım da yok, olan tüm imkanım da gitti. Ailem bile bana yardım edemiyor. Çaresiz kaldım.”

“ÖLÜRSEM ÇOCUKLARIM PERİŞAN OLACAK”

Çocukları için hayatta kalmak istediğini söyleyen Gültekin, “Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere tüm yetkililere, hayırseverlere yalvarıyorum. Bana bir el uzatın. Çocuklarım için hayatta kalmak istiyorum. Ölürsem çocuklarım perişan olacak. Elimden geldiğince para toplamaya çalışıyorum ama yapamıyorum. Çünkü bana yardım eden hiç kimse yok. Valiliğe yalvardım. Onların da yapabileceği bir şey yok, özel hastane olduğu için. Size yalvarıyorum bana el uzatın. Çocuklarım için yaşamaya mecburum.” dedi.

Etiketler: Batman paratiroit hastalığı Elif Gültekin Maddi imkansızlık yardım çağrısı ÖLMEK İSTEMİYORUM
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.