HALK SEFERLERİN BAŞLATILMASINI İSTİYOR
Yukarı

HALK SEFERLERİN BAŞLATILMASINI İSTİYOR

Covid-19 salgını nedeniyle yaklaşık bir yıldır tren seferlerinin durdurulması büyük bir mağduriyet oluşturuyor.

HALK SEFERLERİN BAŞLATILMASINI İSTİYOR
Bu içerik 424 kez okundu.

Ülke genelinde olduğu gibi Batman merkez, çevre il ve ilçelere yapılan seferler pandemi nedeniyle marttan beri yapılmıyor.

Diyarbakır-Batman-Kurtalan arasında yolcu taşımacılığı yapan tren seferleri salgının başladığı Mart 2020 ayından beri durmuş durumda. Bu durum özellikle tren yolu güzergahında bulunan yerleşim yerleri için ciddi sıkıntı oluşturduğu gibi şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan firmalarında yolcu taşımacılığında taşıma fiyatını büyük oranda artırmasına sebep oldu. Batman-Diyarbakır arasında yolcu taşımacılığı yapan firmalar, salgından önce yolculardan kişi başına 18 TL alırken, masraflarının yükseldiği ve sefer sayılarının azaldığı gerekçesiyle pandemi sonrası ücretlerini 25 TL’ye çıkardı.

Nüfusu 1 milyon 723 bin olan Diyarbakır ile nüfusu 600 bini geçen Batman arasında yolcu taşımacılığı tek bir minibüs hattı üzerinden yapılması binlerce vatandaşın mağdur olmasına neden olurken, burada en büyük sıkıntıyı da çocuklu ve maddi imkanı kısıtlı olanlar yaşıyor.  Yaşanan bu durumdan büyük bir rahatsızlık duyan halk, pandemi gerekçesiyle iptal edilen tren seferlerinin tekrar faaliyete geçmesini istiyor. Tren yolculuğunun hem ekonomik hem de güvenilir olduğunu belirten halk, tren seferlerinin de uçak, otobüs ve minibüs gibi şehirlerarası yolcu taşımacılığına devam etmesi gerektiğini söyledi.

Etiketler: HALK SEFERLERİN BAŞLATILMASINI İSTİYOR covid-19 salgın neden mağduriyet
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.