Gençlik, çadırdaki çocukları ziyaret etti
Yukarı

Gençlik, çadırdaki çocukları ziyaret etti

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı, Petrolkent Gençlik Merkezi Batı Raman eteklerinde bulunan göçebe çocukları yaşadıkları çadırlarda ziyaret ettiler.

Gençlik, çadırdaki çocukları ziyaret etti
Bu içerik 319 kez okundu.

‘Nerde bir genç varsa Petrolkent Gençlik Merkezi orda’ ve ‘Gönüllere dokunmak’ sloganlarıyla her gence ulaşmaya devam edeceklerini belirten Petrolkent Gençlik Merkezi Müdürü Osman Veysel Özdaş, göçebe çocuklarının mutluluklarının bütün dünyaya bedel olduğunu söyledi. Özdaş yaptığı açıklamada; “Sevginin iyileştirici gücü ile gönüllerimiz her yerde. Soğukların başlamasıyla zorlu kış şartlarını geçiren gençleri ziyaret etmeye devam edeceğiz. Gençlik Liderlerimizle birlikte Batı Raman dağlarının eteklerine yaşayan çocuk ve gençlerle güzel bir gün geçirdik. Ziyaret ettiğimiz ailenin çocukları yaşamları boyunca göçebe olarak yaşadıklarını belirterek, zorlu yaşam koşullarıyla mücadele ettiklerini söylediler. Ailenin en küçük kızına liderlerimiz kitap okuyor musun? diye sorduklarında küçük kız, ‘Okumak için işten fırsat bulamıyorum’ diye cevap verip işinin kuzuları otlatmak olduğunu söyledi. Bizlerde en yakın zamanda küçük kardeşimize kitaplar götürüp, kuzularını birlikte otlatıp kitap okuyacağız. Böylece kuzuları otlatırken kitap okumaya da vakit olabileceği bilincini oluşturmayı istiyoruz.” dedi.

Etiketler: Gençlik çadırdaki çocukları ziyaret etti çadır çocuk petrolkent batı raman göçebe
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.