EŞ ZAMANLI ANİ DENETİM
Yukarı

EŞ ZAMANLI ANİ DENETİM

Covid-19 salgını nedeniyle Zabıta Müdürlüğü ekipleri sokağa çıkma kısıtlaması süresince açık kalan gıda satış yerleri ile fırınlara eş zamanlı ani denetim gerçekleştirdi.

EŞ ZAMANLI ANİ DENETİM
Bu içerik 235 kez okundu.
Advert

Belediye Zabıta ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimlerde; işyerlerinde personelin ve vatandaşların hijyen, mesafe ve maske takılması kuralına uyup uymadığı, ekmeklerde gramaj eksikliğinin olup olmadığı, işyerinin genel temizliği, mevzuatın öngördüğü şartları yerine getirip getirmediği denetlendi. “Salgının yayılmasını önlemek ve vatandaşların sağlığını korumak bizim en asli görevimizdir” diyen Belediye Zabıta Müdürü Muharrem Kara: “Ekip arkadaşlarımızla kentin değişik noktalarında anlık gerçekleştirdiğimiz denetimler ilk günkü ciddiyetle devam ediyor. Kent genelinde düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz maske, sosyal mesafe ve hijyen denetimlerimizin yanı sıra, ürünlerdeki son kullanma tarihi, ekmeğin gramajı da yine ekiplerimizce denetleniyor. 12 ekip ve 48 personel ile yapılan market ve fırın denetimlerinde 65 işyerine 27 bin 755 lira idari yaptırım cezası uygulanırken, 3 kişiye de maske takmadıklarından dolayı toplam 2 bin 700 lira cezai işlem uygulanmıştır ” dedi.

Etiketler: Covid-19 salgını EŞ ZAMANLI ANİ DENETİM Belediye Zabıta ekipleri denetim
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.