FISTIK BİRİNCİ SINIF TARIM ARAZİLERİNE EKİLİYOR
Yukarı

FISTIK BİRİNCİ SINIF TARIM ARAZİLERİNE EKİLİYOR

Batman’da özellikle son yıllarda fıstık üretim alanları her geçen gün artıyor. Yüksek gelir getirmesi dolayısıyla üreticilerin büyük rağbet gösterdiği fıstık, Batman merkez ve ilçelerinde yoğun bir şekilde yetiştiriliyor.

FISTIK BİRİNCİ SINIF TARIM ARAZİLERİNE EKİLİYOR
Bu içerik 493 kez okundu.

Batman Ziraat Odası Genel Sekreteri Ebubekir Doğan, yaptığı açıklamada, fıstığın Batman’daki çiftçiler için önemli bir gelir kaynağı haline geldiğini söyledi. Yüksek getirisi dolayısıyla kentte fıstık üretim alanlarının her geçen gün arttığına işaret eden Doğan, daha çok dağlık ve susuz tarım arazilerine ekilen fıstığın artık birinci sınıf tarım arazilerine bile ekildiğini ifade etti. Bunun büyük bir sıkıntı olduğunu vurgulayan Doğan, fıstığın daha çok kırsal alanda, üçüncü ve dördüncü sınıf tarım arazilerinde ekilip değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Etiketler: Batman Ziraat Odası Genel Sekreteri Ebubekir Doğan çiftçiler fıstık üretim alanları FISTIK BİRİNCİ SINIF TARIM ARAZİLERİNE EKİLİYOR fıstık ekim
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.