UCA, UÇAKLARDAKİ SOSYAL MESAFEYİ MECLİSE TAŞIDI!
Yukarı

UCA, UÇAKLARDAKİ SOSYAL MESAFEYİ MECLİSE TAŞIDI!

HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na soru önergesi verdi.

UCA, UÇAKLARDAKİ SOSYAL MESAFEYİ MECLİSE TAŞIDI!
Bu içerik 448 kez okundu.

HDP’li Uca, uçaklardaki oturma düzeninde sosyal mesafeye dikkat edilmemesine dair verdiği soru önergesine, Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığından “orta koltuğun boş olmasına gerek yoktur” yanıtı geldiğini, ancak uçak içinde, koridorlarda sosyal mesafe anonsları sürekli yapıldığını belirterek “bu bir tezattır” dedi. HDP Milletvekili Uca, “tüm dünyayı esir alan Koronavirüs, hem dünyada hem de Türkiye’de etkisini devam ettirmekte. Ölümcül sonuçları olan bu virüsün etkileri sürerken, Dünya Sağlık Örgütünün verilerine göre, virüsten korunmanın en önemli yollarından biri, en az bir buçuk metrelik sosyal mesafeye dikkat etmektir. Bundan dolayı dünyada ve ülkemizdeki tüm kamusal alanlarda sosyal mesafeye dikkat edilmesiyle ilgili uyarılar bulunmaktadır. Bu  uyarıları, virüs tehlikesini en fazla barındıran yerlerin başında gelen havaalanlarında da görmek mümkün.  Ancak, havaalanlarının her noktasında bu uyarıların asılı olmasına ve havalimanı içindeki koltukların sosyal mesafeye uygun düzenlenmesine, hatta uçaklarda “sosyal mesafeye dikkat” anonsları yapılmasına rağmen, buna uygun bir şekilde bilet satışları yapılmamakta, yolcular neredeyse temas mesafesinde, kişisel alanı ihlal edecek yakınlıkta, yan yana oturtulmaktadır” dedi. Uca, ayrıca, sosyal mesafenin önemine dair resmî kurumlarca açıklama yapılmasına, her yere uyarılar asılmasına, hatta uçaklarda ‘sosyal mesafeye dikkat’ anonsları yapılmasına rağmen üç kişinin yan yana, neredeyse temas halinde oturtulmasının nedeni ve Uçaklarda sosyal mesafeyi korumaya yönelik herhangi bir düzenleme yapılıp yapılmayacağını soru önergesi olarak verdi. Ayrıca, bir düzenleme yapılmaması halinde, uçaklarda virüsün bulaşma riskinin önüne geçilmesine ilişkin nasıl bir yol izlenip izlenmeyeceği konusunda da bilgi talep etti.

 

Etiketler: Feleknas Uca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu soru önergesi uçaklardaki oturma düzeni uçaklarda sosyal mesafe HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.