HASANKEYF’E KENT MEYDANI
Yukarı

HASANKEYF’E KENT MEYDANI

Hasankeyf’te vatandaşların kullanımına sunulmak üzere hazırlanan projeler tek tek hayata geçiriliyor.

HASANKEYF’E KENT MEYDANI
Bu içerik 181 kez okundu.
Advert

Hasankeyf için önemli projelerden biri olan 10 bin metrekare alan üzerine kurulmaya başlanılan yeni kent meydanı projesi yaz aylarına doğru vatandaşların hizmetinde olacağı belirtildi.

Kaymakam Öztürk proje ile ilgili yaptığı açıklamada: “Bir değişim ve dönüşümü gerçekleştiriyoruz, bu değişim ve dönüşüm esnasında zaman zaman ihtiyaçlar hâsıl oluyor. Bu ihtiyaçlardan bir tanesi de kent meydanı ihtiyacımızdı. Gerek tören alanımızın olmaması gerek insanların gezip dolaşabileceği ferah bir ortamın olmaması bu projeyi zorunlu kıldı. Bu vesile ile TOKİ ve DSİ işbirliğinde ilçemizin mimarisine ve bölgenin dokusuna uygun yaklaşık 10 bin metrekare alanı kapsayan Kent Meydanı projesi oluşturuldu. Proje oturma ve seyir basamakları, yaya köprüleri, anıt, kent mobilyaları, tematik bitkisel düzenlemeler, sosyal donatı ve ticari ünitelerden oluşuyor. Bu vesile ile projenin hayata geçmesinde ilçemize desteğini esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere TOKİ, DSİ yetkililerine, Sayın Valimize, Milletvekilimize, Belediyemize ve burada emeği geçen herkese teşekkürlerimi ifade ederim. İlçemize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Etiketler: Hasankeyf kent meydanı Kaymakam Öztürk Batman
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.