HUSUMETLİ AİLELER BARIŞTI
Yukarı

HUSUMETLİ AİLELER BARIŞTI

Batman’da iki yıl önce semt pazarında çıkan kavgada araya giren birinin kazayla hayatını kaybetmesiyle başlayan husumet barış ile sonuçlandı.

HUSUMETLİ AİLELER BARIŞTI
Bu içerik 476 kez okundu.
Advert

Kültür Mahallesi'nde 2 yıl önce pazarda çıkan kavgada esnaf Deniz Özbek'in ölümüyle sonuçlanan kavganın ardından Özbek ve Yıldız aileleri arasında başlayan husumet kanaat önderlerinin araya girmesiyle giderildi. Özel bir salonda organize edilen barış törenine AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ve İl Başkanı Abdullah Akif Gür de katıldı. Programda dualar edildi, Özbek ve Yıldız aileleri Kur'an-ı Kerim'in altından geçerek barıştı. Özdemir, programda yaptığı konuşmada, husumetli iki ailenin barışması için toplandıklarını söyledi. Barışta emeği geçenlere teşekkür eden Özdemir, şöyle konuştu:"Bu tarz kan davalarında memleketimizde elini taşın altına koyacak kanaat önderlerine ihtiyaç duyuluyor. Husumeti sonlandırıp barış için adım atan ve örnek bir davranışa imza atan Özbek ve Yıldız ailelerine de teşekkür ediyoruz. Önemli olan kavgada değil barışta ve sulhta yer alabilmektir."Yıldız ailesinden Selim Yıldız da barış olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Aileleri barıştıran kanaat önderlerinden İbrahim Ekmen ise iki aile arasında geçmişte bir husumetin yaşandığını anımsatarak, bir daha kimsenin ölmemesi için toplandıklarını aktardı.

Etiketler: Batman HUSUMETLİ AİLELER BARIŞTI husumet barışı Özbek ve Yıldız aileleri Milletvekili Ziver Özdemir
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.