DEVA’DAN HASANKEYF’E ZİYARET
Yukarı

DEVA’DAN HASANKEYF’E ZİYARET

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci ve Hasankeyf ilçe Başkanı M. Emin Bulut, antik kentte vatandaşlarla bir araya geldi ve esnaf ziyaretinde bulundu.

DEVA’DAN HASANKEYF’E ZİYARET
Bu içerik 277 kez okundu.
Advert

Yeni Hasankeyf yerleşkesinde bulunan çarşı esnafının ve vatandaşların sorunlarını dinleyen DEVA Partisi Batman İl Başkanı Melik Müjdeci, “Bölgemizin hatta dünyanın en önemli duraklarından biri olan Hasankeyf ilçemizdeki sorunları yerinde tespit etmek ve vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini alarak yol haritamızı şekillendirmek amacıyla ilçemize geldik. Hasankeyf’te gördüğümüz manzara ile ülkemizin 4 bir yanındaki manzara arasında neredeyse hiçbir fark yok. İşsizlik had safhada, insanlar büyük bir karamsarlık içerisinde. Covid nedeniyle esnaf zaten kirasını ödeyecek durumda değil. İlçeye yeni yapılan 800 konut ise hiçbir ihtiyacı tam olarak karşılamıyor. Büyük altyapı sorunları halen devam ediyor. Eski yerleşkede bulunan ve Hasankeyf’in gerçek sahiplerinden olan 550 vatandaş ise büyük oranda mağdur edildi ve hiçbir şekilde sorunları ile ilgilenilmiyor. Turizm başta olmak üzere, ekonomik, kültürel ve sosyal açıdan çok büyük bir potansiyel içeren güzide ilçemizin sorunlarının çözümüne yönelik geniş bir rapor hazırlayacağız ve bu raporu tüm paydaşlar ile paylaşacağız. Hedefimiz Hasankeyf’in yeniden medeniyetin beşiği olması ve bu topraklarda yaşayan her vatandaşın geleceğe umutla bakmasıdır.” dedi.

Etiketler: DEVA Partisi Batman Melik Müjdeci Hasankeyf antik kentte vatandaşlarla bir araya geldi esnaf ziyareti M. Emin Bulut
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.