Veli ve öğrencilere uyarı!
Yukarı

Veli ve öğrencilere uyarı!

Uzman Eğitimci ve Final Dergisi Yazarı Ramazan Bozkurt, uzaktan eğitimin devam ettiği bu süreçte eğitimle ilgili veli ve öğrencilere önemli uyarılarda bulundu.

Veli ve öğrencilere uyarı!
Bu içerik 243 kez okundu.

Geçen yıl pandemi nedeniyle yapılamayan eğitim-öğretimde ciddi kayıplar yaşayan öğrencilerin, bu yıl da eğitimden henüz tam yararlanamamış olmasını gelecek açısından büyük bir kaos olarak ifade eden Ramazan Bozkurt, “Bugün yapılamayan eğitim 5-10 yıl sonrası için olumsuz bir etki yaratacak ve maalesef ki, hepimiz bu telafisi imkansız sonuçları görünce durumu idrak edebileceğiz” dedi.

Konu hakkında gazetemize detaylı açıklamalarda bulunan Final Dergisi Yazarı Ramazan Bozkurt, “Malumunuz pandemi sürecinde tüm Türkiye uzaktan eğitim sürecini yaşamaktadır. Uzaktan eğitim, her ne kadar yüz yüze eğitimin yerini tutmasa da bu mecburi sürecin çok ciddi faydalarının da olduğu bir gerçek. Bu zaman diliminde uzaktan eğitimi önemsemeyen öğrenciler, maalesef gelecekte ciddi sıkıntılar yaşayacak. Bilinmeli ki bu süreçte, ülkemizde ve şehrimizde uzaktan eğitimi ciddi ve disiplin içerisinde yapan kurumlar, öğrencilerini geleceğe taşıyacaktır.”

UZAKTAN EĞİTİMİN FAYDALARI NELER OLACAKTIR?

Uzaktan eğitimi önemsemeyen ve bu nedenle faydalanmayan öğrencilere uyarı bulunan Bozkurt, “Uzaktan eğitimin dezavantajları gibi, avantajlarını da bilmek gerekiyor. Bunları sıralayacak olursak birincisi, birçok öğrencinin uzaktan eğitimden faydalanamadığı veya önemsemediği bu dönemde, bu eğitimi önemseyen öğrenciler, diğer öğrencilere göre gelecekte fark yaratacaktır. İkincisi, yüz yüze eğitim başladığı zaman, derslerin temeli olan bugünkü konuları anlamış olan çocuklar, yüz yüze eğitimde işlenecek konuları daha iyi anlayabileceklerdir. Üçüncüsü, özellikle 8. ve 12. sınıflar gibi sınav gruplarında yer alan ve uzaktan eğitime katılan öğrenciler, 4-5 soru daha fazla yaparak, on binlerce öğrenciyi geride bırakabilecektir. Dördüncüsü, uzaktan eğitimi önemseyen öğrenciler, öğrenme psikolojisinden kopmayacak ve yüz yüze eğitim döneminde daha keyifli ve odaklanmış bir ruhla eğitim hayatlarını devam ettirebileceklerdir.”

Etiketler: Uzman Eğitimci Final Dergisi Yazarı Ramazan Bozkurt Veli öğrencilere uyarı Batman eğitim
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.