ORGANİZASYON YAPAN ŞİRKETLER ZOR DURUMDA
Yukarı

ORGANİZASYON YAPAN ŞİRKETLER ZOR DURUMDA

HÜDA PAR Batman Merkez İlçe Başkanı Muhammed Şerif Durmaz, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınından etkilenen iş sektörlerine yönelik gerçekleştirdiği ziyaretlerine devam ediyor.

ORGANİZASYON YAPAN ŞİRKETLER ZOR DURUMDA
Bu içerik 230 kez okundu.

Batman merkezde farklı sektörlerdeki iş yerlerini ziyaret eden Durmaz, son olarak Hac ve Umre organizasyonları yapan turizm acente ve şirket temsilcilerini ziyaret etti. Ziyarette Durmaz’a pandemi sürecinde yaşadıklarını anlatan firma temsilcileri ve şirket sahipleri, hac ve umre ziyaretlerinin yapılamamasından dolayı işlerinin durduğunu ve bundan dolayı da ödeme yapmakta çok zorlandıklarını ifade ettiler.

“ESNAF İFLASIN EŞİĞİNE GELDİ”

Ziyaretler sonrası açıklamalarda bulunan Durmaz, “Pandemi şartlarından etkilenen, ciddi zararlar eden, işleri sekteye uğrayan ve hatta iş yerlerini kapatmak zorunda kalan girişimciler oldu. Bu süreçte mümkün mertebe sahada olmaya, özellikle pandemiden etkilenen esnafları ve girişimcileri yalnız bırakmamaya, onları ziyaret etmeye, sorun ve sıkıntılarını kendilerinden dinlemeye çalıştık. Maalesef kimi esnaf iş yapamadığı için iflasın eşiğine gelmiş, bir umutla sektör değiştirmiş, nakit parası olmadığı için ödemelerini yapamamış veyahut sürekli ertelemiş, hatta bu sıkıntılardan dolayı ekmek teknesi olarak gördükleri iş yerlerini kapatmak zorunda kalmış.” ifadelerini kullandı.

“ORGANİZASYONLAR ÇOK ETKİLEDİ”

Esnafların yanında bulunmaya devam edeceklerini vurgulayan Durmaz, şöyle devam etti:

"Esnaflarımızı ve girişimcilerimizi yalnız bırakmama adına, pandemiden etkilenen iş sektörlerine yönelik ziyaretlerimize devam ediyoruz. Son ziyaretlerimiz, hac ve umre Organizasyonları yapan iş yerlerine yönelikti. Malum, pandemiden dolayı şu anda Türkiye’den Suudi Arabistan’a hac ve umre için ziyaretçiler gidemiyor. Böyle olunca hac ve umre organizasyonları yapan şirketler hiçbir şekilde iş yapamıyor. Bu süreçten en fazla etkilenen sektörlerin başında, kanaatimce bu şirketler geliyor."

Etiketler: HÜDA PAR Batman Muhammed Şerif Durmaz Covid-19 salgınından etkilenen iş sektörleri ORGANİZASYON ZOR DURUMDA
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.