ENGELLİ ÇİFT EVLERİNİ ATÖLYEYE ÇEVİRDİ
Yukarı

ENGELLİ ÇİFT EVLERİNİ ATÖLYEYE ÇEVİRDİ

Batman’da bedensel engelli Mehmet Emin ve Mevlüde Teymur çifti, aile bütçelerine katkı sağlamak için kirada oturdukları evin bir odasını alçı ve el işi için atölyeye çevirdi.

ENGELLİ ÇİFT EVLERİNİ ATÖLYEYE ÇEVİRDİ
Bu içerik 316 kez okundu.

Pandeminin etkisiyle çalıştığı iş yerlerinin kapanmasından dolayı maddi sıkıntı yaşamaya başladıklarını belirten Teymur çifti, evde yaptıkları el işi ürünleri satarak aile bütçelerine katkı sağlıyor. Evde yaptıkları el işi küçük hediyelik ürünlerin satışını sosyal medya üzerinden yaptıklarını belirten Teymur çifti, sattıkları ürünler sayesinde evin elektrik ve su faturalarını ödediklerini söyledi.

En büyük hayallerinin büyük bir atölye açmak olduğunu söyleyen Teymur çifti, kendilerine destek verilmesi durumunda kendileri gibi engelli bireylere iş sahası açabileceklerini belirtti.

“HER ENGELLİ BİREYİN ELİNDE BİR SANATI VARDIR”

İşini büyütüp diğer engelli bireylere de iş sahası açmak istediğini vurgulayan Mevlüde Teymur, şöyle devam etti: “Diğer engelli bireylerinde boş zamanlarını değerlendirebileceklerini duyurmak istiyorum. Çünkü her engelli bireyin elinde bir sanatı vardır. Yeter ki istesinler. Engelliler devletten aldıkları maaşı beklemesinler. Her engelli isterse aile bütçesine katkı sağlayabilirler. Hedefim ilerde işlerimi büyütüp güzel bir iş yeri açmak ve bizim gibi engelli bireylere iş sahası açmaktır. Bu süreçte bana yardımcı olunursa çok sevinirim.”

Etiketler: Batman bedensel engelli Mehmet Emin Mevlüde Teymur atölyeye çevirdi EVLERİNİ ATÖLYEYE ÇEVİRDİ
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.