GEREKEN SAYGI GÖSTERİLMEDİ
Yukarı

GEREKEN SAYGI GÖSTERİLMEDİ

Batman Çayı kenarında yüzlerce Kur’an-I Kerim ve dini kitapların yakılması büyük infial uyandırdı. Kitapların eski olduğu ileri sürülürken, vatandaşlar dini kitaplarımıza gereken saygıyı gösterilmediğini belirttiler.

GEREKEN SAYGI GÖSTERİLMEDİ
Bu içerik 565 kez okundu.
Advert

Batman merkeze bağlı Demir Köy karşısında bulunan Batman Çayı yakınlarında, balık avlamaya giden vatandaşlar yüzlerce Kur’an-ı Kerim ve dini kitabın yakıldığını görmesi ile skandal olay açığa çıktı.

MÜFTÜLÜK NEDEN AÇIKLAMA YAPMIYOR?

Kur’an-ı Kerim ve kitapların yakılmasının gazetede yayınlanması sonrası Batman ve ülke kamuoyunda infiale yol açtı. Yapılanın hakaret amaçlı olmadığı ve yıpranan Kur’an ve dini kitapların imha edilmek istendiğini belirtenler var. Peki, bu tezin doğru olduğunu var saysak bile ortada ciddi ihmal, sorun ve büyük bir sorumsuzluk var. Fotoğraflarda hiçte yıpranmayan Kur’an’lar da var. Neden görevli olmadan bu işlem yapılıyor? Müftülük neden açıklama yapmaz? Kur’an-ı Kerim ve dini kitaplara neden gereken saygı gösterilmedi? Şeklinde vatandaşlar tepki gösterdi.

HALKIN TALEBİNİ DİKKATE ALIN!

Tüm camilerimizde yıpranan Kur’a-ı Kerim ve dini kitapların mevcut olduğunu biliyor ve kabul ediyoruz. Bu durumda müftülük görevlendirme yaparak tüm camilerdeki yıpranmış ve imha edilmesi gereken Kur’an-ı Kerim ve dini kitapları toplatarak, Valilik, emniyet ve jandarmaya öncesinde haber vermesi ve bunu kamuoyuna ilan ederek, görevliler nezaretinde yakma veya toprağa defnetme gerçekleştirilmeli. Bu durumda hiçbir yanlış anlama ve provokasyon durumu da oluşmaz. Lakin müftülük bunların hiçbirini yapmadı. Şimdi Sayın Valimizin duruma el koyarak, belirttiğimiz şekilde yapılmasını kamuoyu adına talep ediyoruz. İbrahim Halil Cami yetkilileri, söz konusu Kur’an’ı kerimlerin eskidiği ve kullanılamaz hale geldiği için kendilerinin yakarak imha ettiklerini belirttiler.

 

Etiketler: Batman Çayı Kur’an-I Kerim dini kitapların yakılması GEREKEN SAYGI GÖSTERİLMEDİ
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.