BATMAN’DA KUR’AN-I KERİM’E ALÇAK SALDIRI
Yukarı

BATMAN’DA KUR’AN-I KERİM’E ALÇAK SALDIRI

Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından Batman Çayı’nda yüzlerce Kur`an-ı Kerim ve dini kitaplar yakıldı.

BATMAN’DA KUR’AN-I KERİM’E ALÇAK SALDIRI
Bu içerik 3802 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Batman merkeze bağlı Demir Köy karşısında bulunan Batman-Diyarbakır köprüsü yakınlarında, balık avlamaya giden vatandaşlar bir yangını fark etti. Yangın bölgesine giden vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim başta olmak üzere; yüzlerce dini kitabın yakıldığını gördü. Kendi imkânlarıyla birkaç kitabı kurtarabildiklerini belirten duyarlı vatandaşlardan Murat Yasak, olayın şokunu uzun süre üzerlerinden atamadıklarını söyledi. Yangın bölgesine gittiklerinde kitapların yüzde 90’nının küle döndüğünü belirten Yasak, bu eylemde bulunanların vicdanlarını sorgulaması gerektiğini ifade etti.

“HALİL İBRAHİM CAMİ YAZIYORDU”

Yine olaya şahit olan duyarlı vatandaşlar; “2021 yılının başında böyle bir olaya şahit olmak bizleri son derece üzmüştür. Bunu yapan veya yaptıranlar mutlaka hak ettiği cezaya çarptırılmalıdır. Bu kitapların bilinçli bir şekilde yakıldığını düşünüyoruz. Kurtardığımız bazı kitapların üzerinde İbrahim Halil Cami yazıyordu. Sayın Valimiz Hulusi Şahin’den, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Köroğlu Kıraç’tan, İl Müftümüz Turgut Erhan’dan ve yetkili birimlerden doyurucu ve anlamlı bir açıklama bekliyoruz.” diye konuştu. Olayı duyan vatandaşlardan bazılarının gözyaşlarına hakim olamadığı da gözlemlendi.

Yusuf UYANIK

Etiketler: Batman Kur`an-ı Kerim dini kitaplar yakıldı ALÇAK SALDIRI Batman Çayı Kur`an-ı Kerim yaktılar olay
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.