"GAZETEME DOKUNMA"
Yukarı

"GAZETEME DOKUNMA"

Uygulamaya konulmayı bekleyen ve bazı basın emekçilerini bir açıdan hedef alan genelgeye tepki gösteren İYİ Parti İl Başkanı Kısmet Çelik, basının desteklenmesi gereken bu süreçte hedef haline gelmesini kabul etmenin mümkün olmadığını vurguladı.

Bu içerik 406 kez okundu.
Advert

Yanlış yönde ortaya çıkan bu genelgenin uygulanmamasını belirten Çelik; "Pandemi sürecinin yarattığı ağır ekonomik durum, psikolojik eşik ve toplumsal travmalar sürecinin en hafif şekilde atlatılması suretiyle desteklenmesi gereken Basın Emekçilerinin, bazı kurumların kendi arasında şifaen çıkardığı bazı sözde genelgelerle ekmekleriyle oynanmaya çalışılmaktadır. Edindiğimiz ve bize gelen bazı şikâyetler çerçevesinde, iki yılını tamamlamamış yerel gazetelerin devlet kurumları tarafından aboneliklerinin yapılmaması ve kurumlar tarafından verilen ilanların verilmemesi yönünde bir kararın yanlış olduğunu söylüyoruz. Bu zorlu süreçte yıllardır ilimizde faaliyet sürdüren basın mensuplarımızın desteklenmesi gerekiyor. Sözde bazı genelgelerle basın mensuplarımızın dışlanması kabul edilemez. Bu yanlış karar ivedilikle faaliyete girmeden durdurulmalıdır. Böyle bir karar alınacaksa 2021 yılı baz alınmalıdır. Bu konuda Batman Valisi ve Belediye Başkan vekili Sayın Hulusi Şahin’in gerekli desteği ve kararı gözden geçirmesini diliyoruz. " dedi.

Etiketler: İYİ Parti İl Başkanı Kısmet Çelik GAZETEME DOKUNMA basın emekçileri
Sende Yorumla...

2021 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.