ARAÇLARDA KIŞ ÖNCESİ GENEL BAKIM ÖNEMLİ
Yukarı

ARAÇLARDA KIŞ ÖNCESİ GENEL BAKIM ÖNEMLİ

Yaklaşan kış mevsimiyle birlikte önemli uyarı ve tavsiyelerde bulunan Batmanlı oto tamir ustaları, araçların kışlık bakımlarının mutlaka yaptırılması gerektiğini ve kış öncesi yapılacak antifriz ve aracın genel bakımının önemini vurguladılar.

ARAÇLARDA KIŞ ÖNCESİ GENEL BAKIM ÖNEMLİ
Bu içerik 264 kez okundu.

Batman’da araç sürücülerinin büyük çoğunluğu kış mevsiminde zor duruma düşmemek için kış mevsiminin yaklaşmasıyla beraber araçları için özellikle kış lastikleri ve antifriz hazırlıklarına başladılar. Sürücülerin kışın yolda kalmamaları için antifriz seviye ve dereceleri, lastik diş derinlikleri, motor, aks ve ön takımlar başta olmak üzere detaylı olarak araç bakımının yapılmasının önemli olduğunu belirten oto tamir ve bakım ustaları, araç sahiplerinin, araçlarının kışlık bakımlarını yaptırmaları noktasında uyarılarda bulundu.

“KIŞ ÖNCESİ BAKIMLAR YAPILMAZSA ARIZALAR, BİR İKEN 10 OLUR”

Motor bakımı, filtreler ve özellikle antifriz değişiminin kış aylarında önemli olduğunu vurgulayan Motor ustası Salih Polat, yapılan hazırlıkların önemine değindi:

“Kış ayı öncesi sürücüler araçlarını bakıma getiriyor. Biz burada araçların antifrizlerini değiştiriyor ki araçlarında sorun yaşamasınlar. Bununla beraber sürücüler motor, şanjman, balatalar, debriyaj setleri gibi bütün kontrol ve bakımları yapıyoruz. Tabi özellikle kış öncesi antifriz ve cam suları çok önemli olduğundan kimsenin ihmal etmemesi gerekir. Kış öncesi bakımlar yapılmazsa araçlardaki arızalar zamanla 1 iken 10 olur. Bu nedenle sürücülerin mutlaka kış öncesi araçlarının antifriz, cam suyu ve genel bakımlarını zamanında yapmaları çağrısında bulunuyorum.”

Etiketler: kış mevsimi araçların kışlık bakımları kış öncesi Batman araç antifriz aracın genel bakımı bakım önemli araç sürücüleri
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.