4 ŞÜPHELİ SERBEST BIRAKILDI
Yukarı

4 ŞÜPHELİ SERBEST BIRAKILDI

200 bin liralık altını çalan hırsızların serbest bırakılmasına tepki gösterdi

4 ŞÜPHELİ SERBEST BIRAKILDI
Bu içerik 874 kez okundu.

Batman’da 25 Temmuz günü kuyumcu Şehmus Kaplan’ın iş yerinden yaklaşık 200 bin TL değerinde altın çaldıkları iddiasıyla cezaevine giren 4 şüpheli 3 ay sonra serbest kaldı.

Kamera kaydı olmasına rağmen hırsızların serbest bırakılması kararına şaşıran Kaplan, ülkede hırsızlık suçunun bir cezasının olmadığını ileri sürdü. Hırsızların bu kadar kolay serbest kalması karşısında şoke olduğunu ifade eden Kaplan, hırsızların kısa sürede serbest kalmasına tepki gösterdi.

200 bin liralık altını çalan hırsızların serbest bırakılmasına tepki gösterdi

Altınları çalınan Kaplan, mağduriyetinin halen giderilmediğini söyledi. Şüphelilerden birinin suçu üstlenmesine rağmen serbest kaldıklarını iddia eden Kaplan, “Hırsızlar 4 kişiydiler. Bu ayın 23’ünce bırakıldılar. Hırsızlar 25 Temmuz günü iş yerine girip 200 bin lira değerinde altın çalmışlardı. Bana büyük bir mağduriyet yaşattılar. Bunların suçu ortada, kamera kaydı var. Tüm deliller olmasına rağmen serbest bırakıldılar.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Hırsızlık yapanlara en ağır şekilde cezaların verilmesi gerektiğini vurgulayan Kaplan, “30 yıllık emeğimi birkaç dakikada çaldılar. Bunların bırakılması adalete olan güvenimizi sarsıyor. Bırakılmaları hırsızlara teşvik oluşturuyor. Hırsızların en ağır şekilde ceza almalarını istiyoruz. Aksi halde ne hırsızlık olayları biter ne de millet huzur içinde yaşar.” diye konuştu.(İLKHA)

Etiketler: Batman kuyumcu Şehmus Kaplan kuyumcu altın çalan hırsızlar serbest bırakıldı olay Hırsızlık kuyumcu soygunu 4 şüpheli
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.