ÇİFTÇİLERE TARLADA EĞİTİM VERİLDİ
Advert
Yukarı

ÇİFTÇİLERE TARLADA EĞİTİM VERİLDİ

Batman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından fıstık yetiştiriciliği yapan üreticiler için eğitim düzenlendi.

ÇİFTÇİLERE TARLADA EĞİTİM VERİLDİ
Bu içerik 196 kez okundu.

Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Eymir köyünde fıstık üreticilerine tarım mühendisleri teknik personellerle fıstık çeşidi, bakım ve ilaçlama hakkında eğitim verildi. Eğitim programına; Batman Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Gün, Gercüş Tarım İlçe Müdürü, bazı köy muhtarları ve çiftçiler katıldı. Fıstık eğitimi ile ilgili açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Gün, amaçlarının Batman’da tarımda bilinçli yetiştiriciliğin oluşması olduğunu söyledi.

“GÜBRELEME, İLAÇLAMA VE HASAT EĞİTİMLERİ VERİLDİ”

Çiftçilere 15 gün arayla eğitim verilmeye devam edileceğini belirten Gün, “Batman olarak fıstık konusunda iyi bir aşamaya geldik. 60 bin dönüm ekili alanımız bulunmaktadır. Tarım İl Müdürlüğümüz bünyesinde fıstık alanında uzman bir ekibimiz bulunmaktadır. Bu ekibimiz fıstıkla ilgili bütün teknik konularda köylerimiz gezerek çiftçilerimizi bilgilendirmektedirler. Sahada çalışma yapılması gerekiyorsa sahada çiftçilerimize gerekli bilgileri veriyorlar. Ekiplerimiz 15 günde bir çiftçilerimiz ziyaret edip kendilerine yardımcı olmaktadırlar. Gübreleme, ilaçlama ve hasat konularında çiftçilerimiz bilgilendirilmektedir” dedi.       

 

Etiketler: Batman İl Tarım ve Orman Müdürlüğü fıstık yetiştiriciliği üreticiler ÇİFTÇİLERE TARLADA EĞİTİM VERİLDİ
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.