PAMUKÇU: GELECEĞİMİZİ KARARTMAYALIM
Advert
Yukarı

PAMUKÇU: GELECEĞİMİZİ KARARTMAYALIM

Batman İl Sağlık Müdürlüğü, anız yangınlarının doğa ve insana verdiği zararlara dikkat çekerek, anız yangınları ile solunum yolunu tıkayan partiküllerin ölüme bile sebebiyet verdiğini bildirdi.

PAMUKÇU: GELECEĞİMİZİ KARARTMAYALIM
Bu içerik 197 kez okundu.

Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, anız yakmanın toprağın verimliliğini de  azalttığını hatırlatarak şöyle dedi." Anız yakmayla topraktaki canlıların beslenme ortamı ile besleneceği organik artıklar ortadan kalkar. Doğada yaşayan her canlının yaşamı bir zincirin halkaları gibi birbirine bağlıdır. Astım,bronşit ve kronik obstüriktif akciğer hastalığı(KOAH)olanlarda bu durum daha da ağır sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Solunum yolunu tıkayan partiküller bu tip hastaların ölümüne bile sebebiyet verebilmektedir. Sağlıklı bir gelecek ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza temiz ve sağlıklı bir çevre bırakmanın yolu doğal hayatı korumak ile mümkündür. Gelin hep beraber geleceğimizi karartmayalım anız yakmayalım."

 

Etiketler: Batman İl Sağlık Müdürü anız yangınları Dr. Hakan Pamukçu GELECEĞİMİZİ KARARTMAYALIM Batman
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.