UMUT KERVANI BAYRAM’DA YÜZLERCE KURBAN KESTİ
Advert
Yukarı

UMUT KERVANI BAYRAM’DA YÜZLERCE KURBAN KESTİ

Her yıl on binlerce ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştıran Batman Umut Kervanı, bu Kurban Bayramı'nda da binlerce ihtiyaç sahibi aileye kurban eti ulaştırmayı hedefliyor.

UMUT KERVANI BAYRAM’DA YÜZLERCE KURBAN KESTİ
Bu içerik 265 kez okundu.

Başlattıkları kurban bağışı kampanyasıyla fakirlerin yüzünün gülmesi için yoğun bir çaba içerisine giren Umut Kervanı, kesilen kurbanları, bayramın 4’üncü gününe kadar ihtiyaç sahiplerine dağıtmayı hedefliyor.

Bayramın birinci gününde hummalı bir çalışma yürüten ve binlerce aileye kurban eti ulaştıracak olan Umut Kervanı, üye ve gönüllüleriyle bayram namazının ardından mezbahaneye geldi.

Kurbanlıklar, uzman kişiler tarafından tekbir ve salavatlar eşliğinde kesildi.

Kurban Bayramı'nın İslam ümmetine hayırlara vesile olmasını temenni eden Batman Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Bereket Şengül, kurban kesimi ile ilgili bilgi verdi.

Umut Kervanı olarak bu Kurban Bayramı'nda binlerce aileye kurban eti ulaştırmayı amaçladıklarını belirten Şengül, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram namazımızı kılıp üye ve gönüllülerimiz ile beraber mezbahaneye gelerek hayırseverlerin bize verdiği vekaletler doğrultusunda kurban kesimine başladık. Bu gün kesimimiz bittikten sonra hayvanlarımızı soğuk hava depolarında dinlendireceğiz. Yarın Allah’ın izniyle üye ve gönüllülerimizle kestiğimiz kurbanları paketleyip daha sonra derneğimizde kayıtlı bulunan muhtaç ve yetim ailelere inşallah dağıtacağız. Bu sene de hedefimiz inşallah binlerce aileye ulaşmaktır. Allah-u Teâlâ hayırseverlerimizin yardımlarını kabul etsin ve mallarını kat kat bereketlendirsin.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: Batman Umut Kervanı Kurban Bayramı yüzlerce kurban kesti ihtiyaç sahibi ailelere yardım
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.