VALİ ŞAHİN; KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİNİ AÇIKLADI!
Advert
Yukarı

VALİ ŞAHİN; KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİNİ AÇIKLADI!

Batman'da vatandaşların Kurban Bayramı'nı huzur ve güven içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla Vali Hulusi Şahin başkanlığında bayram tedbirleri toplantısı gerçekleştirildi.

VALİ ŞAHİN; KURBAN BAYRAMI TEDBİRLERİNİ AÇIKLADI!
Bu içerik 1056 kez okundu.

Vali Şahin'in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, Kurban Bayramı süresince ilde alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

Kurban Bayramı'nın huzurlu ve sağlıklı bir şekilde geçmesi için ilgili kurumların koordineli bir şekilde çalışmaları konusunda talimat veren Vali Şahin, bayram alışverişlerinin Coronavirus tedbirleri açısından iyi yönetilmesi gerektiğinin altını çizdi.

“Bayram alışverişi şehrin bazı mahallerinde sıkıntı ve sıkışıklığa sebebiyet veriyor" diyen Şahin, "Bu konuda şehrin en yoğun yerleri olan Elma Sokağı ve bağlantıları, Alo Tevşo Pazarı, Turgut Özal Bulvarı ve Gülistan Caddesinde, hem emniyetimiz hem de zabıtamız çok titiz bir şekilde maske denetimi yapacak. Bu denetimler tavizsiz bir şekilde gerçekleştirilecek. Hiç kimseye maske takmadan kalabalık ortamlarda dolaşmalarına izin vermeyeceğiz. Esnafı, vatandaşı maskesiz içeri almamaları konusunda uyaracağız. Denetim ekipleri Kurban Bayramı boyunca görünür olsunlar. Gruplar halinde devamlı dolaşsınlar. Vatandaşlarımızı kendi otokontrollerinin insafına terk edemeyiz. Daha çok denetim ve daha çok tedbir ile bu işi çözeceğiz.” dedi.

"İLİMİZDE ALTI KURBAN KESİM YERİ BELİRLENDİ"

Özelikle kurban kesim yerlerinde yoğunluk yaşanmaması için belediye yetkililerinin gerekli önemleri alması konusunda uyarılarda bulunan Şahin şöyle devam etti:

“Kurban kesim yerlerinde yeteri kadar temizlik personeli görevlendiriyoruz. Hızlı bir şekilde çöplerin alınması ve uzaklaştırılması çok önemli. Ayrıca da kurban bayramı boyunca da şehrin içerisinde dolaşıp çöplere atılan kurban atıklarının hemen bertaraf edip, kokuyu engellememiz lazım. Gerektiğinde yoğun bir şekilde yıkama faaliyeti gerçekleştirin.  Bayram süresince şehirde yoğun bir temizlik tedbiri istiyorum. Belediyecilik asıl bayramlarda meydana çıkar. O nedenle Belediyecilik hizmetlerini burada en iyi şekilde yapalım."

İlde kurban kesimi için altı farklı noktada geçen yıla oranla iki kat artırılan kurban kesim yerleri belirlenerek gerekli düzenlemelerin yapıldığını ve önlemlerin alındığını belirten Batman Belediyesi Veteriner Müdürlüğü yetkilileri, kurban kesim yerlerinde vatandaşların daha sağlıklı ve hijyen koşullarda kurban ibadetini gerçekleştirmeleri için gerekli düzenlenmelerin yapıldığını ifade ettiler.

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıya; İl Emniyet Müdür Vekili İsmail Soyseven, İl Jandarma Komutanı, İl Özel İdare Genel Sekreteri, Çevre Şehircilik İl Müdürü ve Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Özkan, İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu, İl Müftü Vekili Ahmet Duran ve ilgili kurumlarda görevli veteriner hekimler katıldı.

Etiketler: Batman Kurban Bayram Vali Hulusi Şahin tedbirler açıklandı Daha çok denetim daha çok tedbir kurban kesim yerleri
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.