Tekstil eğitimi verilecek
Advert
Yukarı

Tekstil eğitimi verilecek

Batman’da Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım ve Tekstil Bölümünde tekstil eğitimi verilecek.

Tekstil eğitimi verilecek
Bu içerik 376 kez okundu.

62 dönüme kurulan ve öğrenci kayıtlarının devam ettiği lisede moda tasarım ve tekstil,  endüstriyel örme, tekstil makineleri bakın ve onarım, elektrik, elektronik, mekatronik ve endüstriyel bakım onarım bölümlerinde eğitimler verilecek.

250 kişilik spor salonu, halı saha, 2 basketbol sahası ve fitnes alanı bulunan okulda ayrıca şehir dışından gelecek öğrenciler için 150 erkek, 150 kız öğrenci yurdu bulunduğu belirtildi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Batman Tekstil Sanayi İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Ali Öztürk, “Bu lise şehrimizde gelişen tekstil sektörünü destekleyecek, tekstil firmalarının kalifiye ara eleman, tekniker ve makine bakımcısı ihtiyacını karşılayacak, bu okuldan mezun olan gençlerimiz tekstil sektöründe iş bulabileceklerdir. Bu yüzden bu lisenin şehrimizde açılması oldukça faydalı ve önemlidir.” dedi. Okul Müdürü Veysi Bulut, TEKSİAD Başkanı Mehmet Ali Öztürk'e ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip sosyal alanları ve modern derslikleri ile 62 dönüme kurulan okulda öğrenci kayıtlarının devam ettiğini belirtti.

Etiketler: Tekstil eğitimi verilecek Batman Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.