BATMAN KÖTÜLEŞİYOR, LÜTFEN DİKKAT!
Advert
Yukarı

BATMAN KÖTÜLEŞİYOR, LÜTFEN DİKKAT!

Türkiye’de vaka sayısının en çok arttığı ilerin başında gelen Batman’da salgının yayılma hızı her geçen gün daha da artıyor. Yetkililer, vatandaşları her gün uyarıyor.

BATMAN KÖTÜLEŞİYOR, LÜTFEN DİKKAT!
Bu içerik 1239 kez okundu.

Vatandaşlar ise, sosyal mesafe ve maske kurallarına uymaması endişelendiriyor.

**Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "vaka sayısı en çok artan iller; Ankara, Konya, Şanlıurfa, Batman, Adana, Kayseri, Erzurum" ifadelerine yer vermişti. Yetkililer günü birlik duyurular yaparak vatandaşları sosyal mesafe ve maske takma konusunda uyarıyor.

Kentte bazı vatandaşlar maskesini takıp kurallara kısmen uyarken, çoğu vatandaş ise maskesini ya çenesinin altına indirerek ya da hiç takmayarak geziyor.

RİSKLİ 5 MAHALLE AÇIKLANDI

Koronavirüs vaka sayıları Batman'da hızla artmaya devam ederken, Sağlık İl Müdürü Dr. Hakan Pamukçu'da sosyal medya hesabından vakaların en yüksek olduğu 5 mahalleyi açıkladı.

İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, yaptığı açıklamada mahalleleri sıralayıp uyarılarda bulundu: "Değerli hemşehrilerim; Batman'da aktif vaka sayılarının yüksek olduğu mahalleler; 1-Belde, 2-Gültepe, 3-Kültür, 4-Çamlıtepe, 5-Bahçelievler mahallesi. Maske, sosyal mesafe ve el hijyeni kurallarına tüm hemşehrilerimin uymasını önemli rica ediyorum." ifadelerini kullandı. Yusuf Uyanık

Etiketler: vaka sayısı Batman salgın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kötüleşiyor koronavirüs LÜTFEN DİKKAT BATMAN KÖTÜLEŞİYOR sağlık covid19
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.