KISMET ÇELİK TARAFSIZ’IN KONUĞUYDU!
Advert
Yukarı

KISMET ÇELİK TARAFSIZ’IN KONUĞUYDU!

Tarafsız Haber Gazetesi ekibi olarak canlı yayınlarımıza hızla devam ediyoruz. Dijitalleşen dünyada gündemin öne çıkan başlıkları artık sosyal medyada. Siyaset, ekonomi, spor ve daha fazlasının konuşulduğu bu ortamdan eksik kalamazdık.

KISMET ÇELİK TARAFSIZ’IN KONUĞUYDU!
Bu içerik 855 kez okundu.

 

Canlı yayın konuğumuz İyi Parti İl Başkanı Kısmet Çelik’ti. Gündemin öne çıkan başlıkları hakkında konuşan Çelik, Batman siyaseti ve Türkiye siyasetini değerlendirdi.

Batman doğumlu ve 3 çocuk babası olduğunu dile getiren Çelik, Batman’ın sorunlarına İYİ Parti olarak iyi geleceklerini ifade etti.

‘’SİYASİ HAYATIMA İYİ PARTİDE BAŞLADIM’’

Siyaset arenasına adım atmadan önce herhangi bir siyasi partinin üyesi olmadığını ve çalışmalara katılmadığını belirten Çelik, siyasi hayatına il başkanlık görevi ile İYİ Partide başladığını dile getirdi.

‘’BATMAN’DA Kİ İKİLEME ARTIK SON!’’

Batman siyasetini çok yakından takip ettiğini söyleyen Çelik, ‘Batman’da Ak Parti ve HDP partilerinin üstünlüğü mevcut. Siyaset Batman için bu iki partiden ibaret değil. Bu algının önüne geçmek istiyoruz ve Batmanlı hemşerilerimizin 3. kapısı oluyoruz.’ İfadelerini kullandı.

‘’HİÇBİR SİYASETİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLİZ!’’

İYİ Parti için sıkça kullanılan ‘başka partinin arka bahçesi’ söylemi üzerine Çelik birtakım açıklamalarda bulundu. ‘Bizi başkaları bir partinin arka bahçesi olarak görebilir ama biz A’dan Z’ye kadromuz ile iyilerin bir arada buluştuğu bir bahçenin içerisindeyiz. Bu bahçe iyilerin bahçesidir. Kimsenin arka bahçesinde değiliz. Bahçemiz renklidir ve çeşitlidir. Gelmek isteyen herkese kapımız açıktır.’ İfadelerine yer verdi.

‘’İYİ PARTİ YİYİCİLERİN PARTİSİ DEĞİLDİR!’’

İYİ Parti için tanımlamalarda bulunan Çelik, İYİ Parti’nin asla yiyici bir kadro tarafından oluşmadığını beyan etti. 37 milletvekili ile TBMM’de harikalar yarattıklarına değinen Çelik, memleket meselelerini gündemlerinden eksik etmediklerine de dikkat çekti.

Genel başkanları Sn. Meral Akşener hakkında da konuşan Çelik, ‘Genel başkanımız korku ikliminin hâkim olduğu bir dönemde bir anne, bir abla ve bir vatan sevdalısı ile ülkenin refahı, istikrarı için korkusuz ve cesur bir liderdir. Hükümeti yeri geldiğinde eleştirebilen, yanlışları düzeltip, çözülmeyeni çözen  siyasi bir  liderdir.’ İfadelerini kullandı.

Konuşmasına Batman’ın sorunları ile alakalı devam eden Çelik, birçok konuya parmak bastı. Geçen günlerde yanan AVM hakkında açıklamalarında ise, ‘Çok üzücü bir durum ile karşılaştık. Açan ailesine geçmiş olsun. Bu bağlamda da Batman itfaiyesinin baştan sona denetime tabii tutulması gerekliliği gözler önüne serildi. Geçen senelerde Batman’ın işlek bir iş merkezinin üst katında çıkan yangına itfaiyenin müdahalesinin yetersiz olduğunu görmüştük. Bu bağlamda da itfaiye ekiplerine gerekli destek sağlanmalıdır. Allah muhafaza bu yangınlarda ciddi bir yaralanma olursa neler yapacağız? Bir yanık ünitemiz vardı ve onu da kapattılar. En yakın yanık ünitesi bile şehrimize oldukça uzak. Gerekli takviye ve tedbirlerin alınması için kurumların devreye girmesini talep ediyoruz. Batman’a sahip çıkalım.’ İfadelerine değindi.

‘’BATMAN LOBİSİ UYUYAN BİR ASLAN’’

Batman lobisi ile konuşmalarına devam eden Çelik, ‘ Batman lobisinin çok güçlü olduğunu biliyoruz. Bu lobiyi uyuyan aslan olarak nitelendiriyoruz. Gerekli hassasiyet ve yaptırımların uygulanmadığına şahit oluyoruz. Batman siyasetini çok iyi anladık ve çözümü için can ile baş ile çalışıyoruz. Siirt lobisinin de güçlü olduğunu biliyoruz. Biz tıp fakültesinin Batman’a kazandırılması sözünü genel başkanımız Sn. Meral Hanımdan bizzat aldık. Bu haberi Batmanlı hemşerilerim ile gönül rahatlığı ile paylaşabiliyorum. Günü gelecek bu aslan iyiler tarafından uyandırılacak.’ İfadelerini kullandı.

Kentsel dönüşümden, gençlerin işsizlikten uyuşturucuya yönelmesine, kadın doğum hastanesi ihalesinden, kaçak yapılar ile ilgili konulara değinen Çelik, izledikleri siyasetin laik siyaset olduğunu ve dini asla siyasete alet etmemek gerektiğini savundu.

Özellikle TÜPRAŞ bölgesinin sorunlarına değinen Çelik, o bölgede yaşayan insanların çektikleri kokunun son derece rahatsız edici bir koku olduğunu söyledi. Bu bağlamda da çalışmalarına ara vermeden hızla devam ettiklerini ve projeler gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Kadın Doğum Hastanesi ihalesinden de söz eden Çelik, ‘Gerçekleşen ihalede şeffaflık aramaya çalıştım ama bulamadım. Çok kısa sürede bitirilmesi gerekilen yerde iktidar yandaşı birine ihalenin devredilmesi ve sürecin uzatılması akıllarda soru işareti bıraktı. Şeffaf bir yerel yönetim için iyiler kazanacak diyoruz.’ İfadelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda ise tüm vatandaşlara kapılarının açık olduğunu ve Batman’ın iyiler tarafından yönetilmesi gerektiğini vurguladı.

Etiketler: Tarafsız Haber Gazetesi Siyaset ekonomi Batman gündemi Batman Kısmet Çelik İYİ parti İyi Parti İl Başkanı Kısmet Çelik
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.