Hizmet ve talepler anlatıldı
Advert
Yukarı

Hizmet ve talepler anlatıldı

Batman Kardelen Mahallesi (Emekli TOKİ) Muhtarı Kemal Özdemir, yaklaşık bin 750 hane ve 8 bine yakın vatandaşın yaşadığı mahallede yaptığı çalışmaları ve projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Hizmet ve talepler anlatıldı
Bu içerik 251 kez okundu.

Yakın zamanda Kardelen Mahallesinin Batman’ın en güzel mahallesi olacağını belirten Kemal Özdemir, taziye evi taleplerinin karşılandığını ifade ederek, “TOKİ’mizin en büyük eksikliklerinden olan taziye evi konusunda yer tahsisi yapılmış olup, sayın valimizin onayı ile yer talebinde bulunduk. İsteğimiz olumlu karşılanıp onaylanmıştır.” dedi. Mahallede spor kompleksi yapmayı planladıklarını vurgulayan Özdemir, “Bu projemiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığına havale edildi. En kısa zamanda inşallah olumlu bir netice alacağız. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden halı saha talebinde bulunduk. İsteğimiz olumlu karşılanıp halı saha yapımına başlanıp temeli atıldı. Mahallemize kapalı spor kompleksi için girişimde bulunup onaylanması için Ankara’da genel müdürlüğe gerekli evraklar gönderilmiş olup inşallah bu konuda da geleceğimiz olan çocuklarımıza sosyal aktivitenin önünü açmış olacağız inşallah.” diye konuştu. Mahalledeki yol sorununa ilişkin de konuşan Özdemir şunları söyledi: “Caddelerimizin zemini kilit taşı olduğundan dolayı devamlı çökmeler meydana gelmektedir. Bu konu ile ilgili Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne müracaatımızı yaptıktan sonra bu belediyenin bu seneki asfaltlama programına dâhil edilmiş bulunmaktadır. Çöken yollar asfaltlama işlemi en kısa zamanda gerçekleşecektir.”

“PTT ŞUBESİ TALEP EDECEĞİZ”

Konuşmasının devamında Özdemir, şunları söyledi: “Buradaki vatandaşların geneli emeklidir. Bu vatandaşlar maaşlarını almak için şehir merkezlerindeki PTT şubelerine gitme mecburiyetinde kalmaktadırlar. Bu vatandaşlarımızı çok zor durumda bırakmaktadır. Vatandaşlarımızın da isteği üzerine PTT Genel Müdürlüğüne müracaatımızı yapacağız inşallah. Ayrıca parklara spor aletlerin konulması için belediyeye müracaat yapılmıştır. Bu konuda da inşallah olumlu bir yanıt beklemekteyiz.”


Etiketler: Hizmet ve talepler anlatıldı batman kardelen mahallesi (Emekli TOKİ) Muhtarı Kemal Özdemir bin 750 hane ve 8 bine yakın vatandaş
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.