YKS SORUSUNA TEPKİLER SÜRÜYOR
Advert
Yukarı

YKS SORUSUNA TEPKİLER SÜRÜYOR

ÖSYM’nin YKS'ye giren adaylara, cinsi sapkınlığa verdiği destekle bilinen bir şarkıcıyı soru olarak sormasına tepkiler gelmeye devam ediyor.

YKS SORUSUNA TEPKİLER SÜRÜYOR
Bu içerik 336 kez okundu.

ÖSYM’nin YKS'ye giren adaylara, cinsi sapkınlığa verdiği destekle bilinen şarkıcıyı sorması tepkilerine neden oldu. Erdemli Eğitimciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Sütçü, yaptığı yazılı açıklamada, “27 Haziran'da yapılan Temel Yeterlilik Sınavı'nda iki sorunun, LGBTİ yürüyüşünde ön safta taşıdığı o iğrenç dövizle tanınan böyle bir şahısla ilgili sorulması, utanç verici bir durum ve kesinlikle planlı, kasıtlı olup o çirkin projeye destekten başka bir şey değildir. Bu kabul edilebilecek bir durum değildir. İnancımıza ve değerlerimize taban tabana zıt bir yaşam tarzını özendirme niyeti taşıdığına inandığımız bu sorularla ÖSYM zan altındadır ve derhal konu ile ilgili bir açıklama yapmalıdır.” ifadelerini kullandı. Sütçü açıklamasının sonunda, “Böylesi önemli kurumlarda yetki sahibi kılınan yöneticilerin, milletin değerlerine sahip çıkan ve dert sahibi kişiler olması gerektiğinin önemini bir kez daha anlamış oluyoruz. Erdemli Eğitimciler Cemiyeti olarak, eğitim sistemindeki bütün kirli çabaların farkında ve karşısında olduğumuzu beyan ediyor ve bu yanlışa destek verip göz yumanları da şiddetle kınıyoruz.” dedi.

Etiketler: YKS SORUSUNA TEPKİLER SÜRÜYOR YKS ÖSYM aday sapkınlığa cinsi
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.