1200 KİŞİNİN ATAMASI KURA İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ!
Advert
Yukarı

1200 KİŞİNİN ATAMASI KURA İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

Şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları ile devlet korumasından yararlanmış gençlerin kamuya yerleştirilme kurası gerçekleştirildi.

1200 KİŞİNİN ATAMASI KURA İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ!
Bu içerik 340 kez okundu.

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun Ek 1 inci maddesi ile 2828 sayılı Kanunun Ek 1 inci maddesi kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hak sahibi olduğu tespit edilen 274 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ve devlet korumasından yararlanmış 926 gencin atama kurası noter huzurunda gerçekleştirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca kuraya ilişkin yapılan açıklamada, şehit yakını, gazi ve gazi yakınlarımızın atama kurasında, atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumlarının dikkate alındığı belirtildi.

Açıklamada, "İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemeleri gerekmektedir." denildi.

Açıklamada, "Devlet korumasından yararlanmış gençlerimizin atama kurasında; 2828 sayılı Kanun kapsamında atama teklifi yapılan gençlerimizin, kamu kurum veya kuruluşuna başvurmaları ve atama için gerekli belgeler, belgelerin teslim edileceği yerler ve teslim süresi hakkında bilgi almaları gerekmektedir. Bu kapsamda atama teklifi yapılan gençlerimiz ile kamu kurum ve kuruluşlarına ilgili mevzuat gereği herhangi bir yazı gönderilmeyecektir." bilgisine yer verildi.

İlgililer, atama teklif sonuçlarına bugün saat 17.00 itibariyle https://kamusonuc.ailevecalisma.gov.tr/SonucSorgu adresinden ulaşabilecekler. 

Etiketler: Atama Kura Aile Çalışma ve AileSosyal Hizmetler Bakanlığı Aile Çalışma ve AileSosyal Hizmetler Bakanlığı
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.