YERDE BULDUĞU 5 BİN TL'Yİ SAHİBİNE TESLİM ETTİ
Advert
Yukarı

YERDE BULDUĞU 5 BİN TL'Yİ SAHİBİNE TESLİM ETTİ

Batman’da ortaokul altıncı sınıf öğrencisi Muhammed Sıddık Kaya, sokakta yürürken yerde bulduğu ve içinde 5 bin TL olan cüzdanı sahibine teslim ederek örnek bir davranış sergiledi.

YERDE BULDUĞU 5 BİN TL'Yİ SAHİBİNE TESLİM ETTİ
Bu içerik 426 kez okundu.

Batman merkez Çamlıca Mahallesi’nde 12 yaşındaki Muhammed Sıddık Kaya, gün içinde babasının işyerine giderken yolda içinde 5 bin TL para bulunan küçük bir çanta gördü. Bulduğu parayı da hiç tereddüt etmeden babasına teslim etti.

“HARAM OLDUĞUNU BİLDİĞİM İÇİN PARAYI HARCAMAK AKLIMDAN BİLE GEÇMEDİ”

Bulduğu paranın kendisine ait olmadığı için haram olduğunu ifade eden 12 yaşındaki Muhammed, ”Evden çıktım babamın iş yerine geliyordum. Yerde bir cüzdan gördüm içini açtım baktım para var. Getirdim babama teslim ettim. Haram olduğunu bildiğim için parayı harcamak aklımdan bile geçmedi.” diye konuştu.

“ALLAH KİMSEYE HARAM PARA YEMEĞİ NASİP ETMESİN”

Oğlunun parayı bulduğu gibi kendisine getirdiğini söyleyen Baba Adnan Kaya, “Oğlum sabahleyin evden işyerime doğru gelirken yolda bir cüzdan buldu içine bakmış yüklü bir para var. Getirdi bana teslim etti. Bende hemen cüzdanı bulduğu sokağa bakmaya gittim. Birkaç eve para düşüren var mı diye sordum. Mahalleli bir yaşlı teyze ile amcanın çevreye sorduklarını söylediler. Yolda gezerken teyze ile amcayı bulduk. İş yerine çağırdık. Kendilerine sorduğumuzda kaybolan paranın kendilerine ait olduğu kesinleşince teslim ettik. Umarım bu herkese bir örnek olur. Teyze ile amcanın borç paraları imiş. Allah kimseye haram para yemeği nasip etmesin.” şeklinde konuştu.

“ALLAH KENDİLERİNDEN RAZI OLSUN”

Borçlarını ödemek için biriktirdikleri para olduğunu belirten Ayhan Akgül, “Bir yıldan fazladır topladığımız paramızdı, borcumuzu vermek için topluyorduk. Çarşıya gitmek için yolda yürürken cüzdanımın düştüğünü fark etmemişim. Cüzdanımın olmadığını fark edince aramaya koyulduk. Sonra yolda bu Müslümanlarla karşılaştık. Cüzdanımızı bulduklarını bize söylediler. Çocuklarının parayı bulduğunu söylediler. Paramızı bize teslim ettiler. Allah kendilerinden razı olsun.” dedi.

“BİZ ONLARDAN RAZI OLDUK ALLAH TA ONLARDAN RAZI OLSUN”

Parasının bulunmasına çok memnun olduklarını ifade eden Aziz Akgül, “Paramızın kaybolduğunu fark edince bir daha bulamayacağız diye çok üzüldüm. Bir yandan da Allah’a inşallah paramızı helal süt içen biri bulur diye dua ettim. Elhamdülillah öyle de oldu, helal süt içen biri paramızı buldu ve bize teslim ettiler. Biz onlardan razı olduk Allah da onlardan razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Etiketler: Batman Muhammed Sıddık Kaya 5 bin TL altıncı sınıf öğrencisi yerde bulduğu parayı sahibine teslim etti Ayhan Akgül
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.