RAYBÜS İÇİN SAHA ÇALIŞMASI
Advert
Yukarı

RAYBÜS İÇİN SAHA ÇALIŞMASI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, verdiği raybüs müjdesinin ardından TCDDY Genel Müdür Yardımcısı saha araştırması için Batman'a geldi.

RAYBÜS İÇİN SAHA ÇALIŞMASI
Bu içerik 375 kez okundu.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş’un Batman-Savur Karayolu güzergahına ilişkin yol ve köprü talebi dosyasını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na iletmesinin ardından TCDD Taşımacılık Genel Müdür Yardımcısı F. Şinasi Kazancıoğlu, beraberindeki ekiple Batman’a geldi.

Batman’da hem Batman-Savur Karayolu hem de Bakan Karaismailoğlu’nun müjdesini verdiği raybüs için saha araştırması yapıldı.

TALEP KARŞILIK BULDU

Batman’ın taleplerinin kısa bir süre içerisinde karşılık bulmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Durmuş, “Batman-Savur arasına yapılacak olan yol hem üniversitemizin hem kentimizin kaderini gerçek anlamda değiştirecektir. Bu köprü Batman-Mardin arasını olduğu gibi Batman-Diyarbakır arasını da kısaltacaktır. Aynı zamanda OSB’mizde üretilecek katma değeri yüksek ürünler çok rahatlıkla komşu ülkelerimiz Suriye, Irak ve İran’a ulaşacak” dedi.

“KENTİN KADERİ DEĞİŞECEK

 Raybüsün kentin kaderini değiştireceğini vurgulayan Rektör Durmuş, “İnşallah en kısa sürede, fabrika test aşamaları, tasarım ve üretimi tamamlanan yerli ve milli kaynaklarla elektrikli trenimizi de bu raylar üzerinde kentimize girerken görürüz” ifadelerini kullandı.

Etiketler: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu raybüs müjdesi TCDDY Genel Müdür Yardımcısı saha araştırması Batman Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş RAYBÜS İÇİN SAHA ÇALIŞMASI raybüs
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.