‘’TARIM VE GIDA SİLAHTAN DAHA DEĞERLİ’’
Advert
Yukarı

‘’TARIM VE GIDA SİLAHTAN DAHA DEĞERLİ’’

Batman'ın Gercüş İlçe Ziraat Odası Başkanı Şefik Öner, yazılı açıklama yaparak, çiftçilerin sorunlarını ve taleplerini dile getirdi. Öner, “Pandemi sürecinde görüldü ki tarım ve gıda silahtan daha değerli.” dedi.

‘’TARIM VE GIDA SİLAHTAN DAHA DEĞERLİ’’
Bu içerik 276 kez okundu.

Pandemi sürecinin can damarının tarım ve gıda olduğunu bu salgın hastalıkta gördüklerini belirten Öner, "Ama bunun değerini bilip de çiftçimize sahip olmamakta ülkeye zarar verir. Üreticimizi tarlada, köyde, tutacağız ki üreticimiz üretebilsin. Yoksa üretim durur dışarıya bağımlı oluruz. Daha sonrasında da yerli ve milli değerlerimiz olan bu can damarlarımıza daha çok sahip çıkmak ve yaygınlaştırmak gerekir, yoksa değerlerimizin hiçbir anlamı kalmaz." diye konuştu. İlçede tekstil yatırımcılarının kalifiyeli elaman bulmadıklarından ötürü yatırım yapmaktan çekindiklerini ifade eden Öner, "Ziraat Odası olarak iş elbiseleri dikim atölyesi kurduk. Burada çiftçilerimizin iş elbisesi ihtiyacını kısmen karşılamak ve kalifiye eleman yetiştirmek amacı ile bir dikim atölyesi açtık. Bu pandemi sürecinde kursiyerlerimiz tarafından 35 bin maske imalatı yaparak çiftçi kardeşlerimize ve Gercüş halkına bedelsiz olarak dağıttık. Bu zor ve istikrarlı dönemlerde, bay ve bayan kursiyerleri açarak da iş istihdamı sağladık. Birçok projeli adımlar attığımız arıcılık fidan üretim, fide gıda işlemesi, bakliyat ve paketleme, ana arı üretimi, iş makineleri kullanma gibi kursiyerlerimiz ile yüzlerce eğitici ve öğretici kişi yetiştirdik." dedi.

Etiketler: Batman Gercüş Ziraat Odası Başkanı Şefik Öner tarım ve gıda silahtan daha değerli
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.