''KIDEM TAZMİNATI KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR''
Advert
Yukarı

''KIDEM TAZMİNATI KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR''

Petrol İş Sendikası Batman Şube Başkanlığı kıdem tazminatı ile ilgili basın açıklaması yaptı.

''KIDEM TAZMİNATI KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR''
Bu içerik 286 kez okundu.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kıdem tazminatı koşulları ve çerçevesi kanunla çizilmiş uzun yıllardan beri fiilen var olan temel bir müessesedir. TÜRK-İş kıdem tazminatına ilişkin olarak yıllardan beri süregelen görüşünü bugün de muhafaza etmektedir. TÜRK-İş genel kurulunda oy birliği ile alınan kararımız herkes tarafından bilinmektedir. Kıdem tazminatı, Türkiye işçi sınıfının ve TÜRK- İş’in kırmızı çizgisidir. Bugün çalışanlar ve gelecekte çalışacak olanlar için kıdem tazminatının mevcut haliyle korunmasını istiyoruz.  Kıdem tazminatının fona devredilmesi, süresinin azaltılması gibi bu hakkın, 25 yaş altı ve 50 yaş üstü çalışanlara belirli süreli iş sözleşmesi yaptırılması gibi, bu hakkın tavsiyesine veya zayıflatılmasına yönelik bir türlü girişimin karşısında olmaya devam edeceğiz. Bugün Türkiye’nin her yerinde yeni bir kampanya başlatıyoruz. Hazırlanan bez afişler binalarımıza asılacak, tüm işyerleri, evlerimiz ve arabalarımız posterlerle donatılacaktır.”

Etiketler: Petrol İş Sendikası Batman kıdem tazminatı basın açıklaması KIDEM TAZMİNATI KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR TÜRK-İş kıdem tazminatı
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.