Hacca gidememenin burukluğu yaşanıyor
Advert
Yukarı

Hacca gidememenin burukluğu yaşanıyor

Suud Krallığı, yeni tip Coronavirus (Covid-19) nedeniyle bu sene hac ibadeti için yurt dışından hiç kimseyi kabul etmeyeceğini duyurdu.

Hacca gidememenin burukluğu yaşanıyor
Bu içerik 408 kez okundu.

Hac ibadetini yerine getirmek için yıllarca bekleyen Batmanlı hacı adayları, Suud Krallığı’nın aldığı kararın ardından büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Suud Krallığı’nın aldığı karara üzülen hacı adayları, hac ibadetini yerine getiremeyecek olmanın burukluğunu yaşıyor. 13 yıldır hacca gitmenin hasretini yaşadıklarını belirten İbrahim Gergin, “Her sene kura sonucu ismimiz çıkmayınca çok üzülüyorduk. Geçen sene eşimle umreye gittik. Umreden sonra hacca gitme isteği daha çok oldu. 13’üncü yılımızda ismimiz kurada çıkınca çok sevindik. Bu hastalık ta çıkınca Allah Teâlâ bu sene de bize hacca gitmeyi nasip etmedi. Allah Teâlâ bütün İslam ümmetine rahmetiyle muamele etsin ve bu hastalığın İslam âleminin içinden kısa sürede bitirmesini diliyorum.” dedi.

Etiketler: Suud Krallığı Hacca gidememenin burukluğu yaşanıyor Covid-19 hac ibadeti Batmanlı hacı adayları İbrahim Gergin
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.