YANGIN, 35 MİLYONU KÜL ETTİ
Advert
Yukarı

YANGIN, 35 MİLYONU KÜL ETTİ

Batman'da alışveriş merkezinde çıkan yangın, Diyarbakır ve çevre komşu ilçe belediyelerden gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu güçlükle söndürüldü. Yangında 35 milyon lira zarar olduğu belirtildi.

YANGIN, 35 MİLYONU KÜL ETTİ
Bu içerik 1036 kez okundu.

Kentin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Soraçan AVM'deki yangın, Diyarbakır ve çevre komşu ilçe belediyelerden gelen itfaiye ekiplerinin saatler süren müdahalesinin ardından tamamen kontrol altına alınarak söndürüldü. Yaklaşık 165 kişinin çalıştığı AVM’de 35 milyon lira maddi hasarın oluştuğu belirtildi.

“ÖLÜ VEYA YARALIMIZ YOK”

Yangınla ilgili açıklamada bulunan Vali Hulusi Şahin, yangında ölü veya yaralının olmamasının en büyük memnuniyet olduğunu söyledi. Yangının elektrik kontağından çıktığının tahmin edildiğini ifade eden Vali Şahin, "Yapılan ilk incelemelerde, yangının manav reyonunun bulunduğu klimada bir elektrik kontağından dolayı çıktığı tahmin ediliyor. Herhangi bir ölü veya yaralımız yok. En büyük memnuniyetimiz de budur." diye konuştu.

“MÜDAHALE YETERSİZDİ”

Soraçan mağazasında meydana gelen büyük yangından sonra Soraçan Mağazaları Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Açan, mağaza çalışanları ile birlikte enkazın önünde basın açıklaması yaptı.

Açan açıklamasında, “Üzülerek belirtmeliyim ki Batman’da yangınla mücadelede hem teknik donanım hem personel noktasında eksikliklerimizin olduğu açıkça görülmektedir. Yangına müdahalede gecikmeler yaşanmış, ilk müdahalede itfaiyenin suyu çok kısa bir sürede tükenmiştir. Tekrar gelmesi 25-30 dakikaları bulmuştur. Bir süre sonra yangın kontrol edilemez hale gelmiş ve sonuçta manav bölümünde başlayan küçük bir yangın ile mağazamız kullanılamaz hale gelmiştir. Toplam maddi hasarımız bina, demirbaş ve stok düşünüldüğünde 35 Milyon TL civarındadır. Herhangi bir sigortamızda mevcut değildir. Ancak hiç can kaybı olmaması, bir personelimizin parmağının bile kanamamış olması bizim için en büyük teselli kaynağıdır” dedi.

Etiketler: Soraçan mağazası Hasan Aça yangın Açan Ailesi Batman açıklama büyük yangın
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.