VALİ ŞAHİN: HERHANGİ BİR ÖLÜ VEYA YARALIMIZ YOK
Advert
Yukarı

VALİ ŞAHİN: HERHANGİ BİR ÖLÜ VEYA YARALIMIZ YOK

Batman'da alışveriş merkezinde çıkan yangın, Diyarbakır ve çevre komşu ilçe belediyelerden gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu güçlükle kontrol altına alındı.

VALİ ŞAHİN: HERHANGİ BİR ÖLÜ VEYA YARALIMIZ YOK
Bu içerik 583 kez okundu.

Batman merkez Turgut Özal Bulvarı üzerinde sabahın erken saatlerinde 2 katlı alışveriş merkezinde çıkan yangın korkuya neden oldu. İtfaiye ekiplerinin güçlükle kontrol altına aldığı yangında, büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Kentin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Soraçan AVM'deki yangın, Diyarbakır ve çevre komşu ilçe belediyelerden gelen itfaiye ekiplerinin saatler süren müdahalesinin ardından tamamen kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangın nedeniyle alışveriş merkezi adeta kül oldu.

Yaklaşık 100 kişinin çalıştığı AVM’de milyonlarca liralık büyük çapta maddi hasarın oluştuğu belirtildi.

Yangının kontrol altına alındığını belirten Batman Vali Hulusi Şahin, yangında ölü veya yaralının olmamasının en büyük memnuniyet olduğunu söyledi.

"HERHANGİ BİR ÖLÜ VEYA YARALIMIZ YOK"

Yangının elektrik kontağından çıktığının tahmin edildiğini ifade den Şahin, "Yapılan ilk incelemelerde, yangının manav reyonunun bulunduğu klimada bir elektrik kontağından dolayı çıktığı tahmin ediliyor. Tabi gerekli araştırmalar yapılacak. Gerçekten büyük bir yangın oldu. Çünkü mağazanın giyim ve oyuncak bölümünde bulunan plastikler tutuştu, zehirli gazlar ve dumanlar da çıktı. Bundan dolayı yangın büyüdü. Batman Belediyesi, İl Özel İdaresi, TÜPRAŞ, Hava Üssü, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, komşu ilçelerin belediyelerinin itfaiyeleri ile yangına müdahale ettik. Şu anda yangının kontrol altına alındı. Herhangi bir ölü veya yaralımız yok. En büyük memnuniyetimiz de budur." diye konuştu.

Alışveriş merkezinin sahibi Hasan Açan ise tek tesellilerinin yangında kimseye bir şeyin olmaması olduğunu kaydetti.

"ÇALIŞANLARIMIZ O ESNADA İŞ YERİNDEYDİLER"

Yangın sırasında alışveriş merkezinde çalışanlarının bulunduğunu dile getiren Açan şunları söyledi:

“Sayın valimiz sağ olsun gerekenlerin hepsini söyledi. Yangın sabaha doğru meydana geldi. Gece bekçilerimiz ve unlu mamullerde çalışan arkadaşlarımız da o esnada iş yerindeydiler. Duman kokusundan şüphelenerek dumanın geldiği yöne baktıklarında müdahale edecek vakitleri olmadı. Çok hızlı bir şekilde alevler tekstil katını sarıyor. Ardından söndürme müdahaleleri başlıyor. Sayın valimiz ve emniyet müdürümüz çok ciddi uğraşlar verdiler. Tek tesellimiz yangında kimseye bir şeyin olmamasıdır.”

Etiketler: Batman alışveriş merkezi itfaiye ekipleri Soraçan AVM Vali Hulusi Şahin yangın HERHANGİ BİR ÖLÜ VEYA YARALIMIZ YOK
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.