PROJE KOORDİNATÖRÜ VEYSEL KANSIRAN GAZETEMİZE DEMEÇ VERDİ!
Yukarı

PROJE KOORDİNATÖRÜ VEYSEL KANSIRAN GAZETEMİZE DEMEÇ VERDİ!

Tarafsız Haber Gazetesi Muhabiri Osman Bilgin’in konuğu Küresel kardeşlik Sosyal kültürel ve Yardımlaşma Derneği proje koordinatörü Veysel Kansıran’dı.

PROJE KOORDİNATÖRÜ VEYSEL KANSIRAN GAZETEMİZE DEMEÇ VERDİ!
Bu içerik 8171 kez okundu.

Tarafsız Haber Gazetesi Muhabiri Osman Bilgin’in konuğu Küresel kardeşlik Sosyal kültürel ve Yardımlaşma Derneği proje koordinatörü Veysel Kansıran’dı. Veysel Kansrıan, Osman Bilgin’in hazırladığı soruları yanıtladı. Gençlik politikaları ve bölgemizde gerçekleşen gençlik faaliyetleri üzerine demeç veren Veysel Kansıran gençlerin konumuna özellikle dikkat çekti.

 

OSMAN BİLGİN:  GENÇLİK POLİTİKALARI NEDİR VE UYGULAMA İÇERİĞİ NEDİR?

VEYSEL KANSIRAN:  Gençlik politikaları, gençlerin gelişimsel süreçlerini ve ihtiyaçlarını, değişen toplumsal koşulları göz önüne alarak hazırlanmalıdır. Hızla değişen toplumsal yapıda, kapsamlı bir gençlik politikasının temel özelliği, gençleri ilgilendiren tüm toplumsal alanları içeren düzenlemelere sahip olması ve gençleri ilgilendiren farklı politika düzenlemeleri arasında koordinasyona izin veren bir yapı oluşturmasıdır. Bu açıdan gençlik politikası birçok farklı bileşene sahiptir.

OSMAN BİLGİN:  GENÇLİK POLİTİKALARI BELİRLENİRKEN DEVLET –STK (SİVİL TOPLUM KURULUŞU) İLİŞKİLERİ YETERLİ MİDİR?

VEYSEL KANSIRAN:  Gençlik politikaları hem teorik hem pratik olarak belirlenirken çok renklilik ve seslilik ile inşa edilmeli ve kucaklayıcı olmalıdır. Bu hususta kamuoyunun sesi olan sivil toplum kuruluşları Devlet –Millet tarafları arasında köprü görevi görmektedir. Bu bağlamda gençlik politikaları belirlenirken STK’ların gençliğin sesi olmaları, öneri ve talepler noktasında şeffaflık ve hesap verilebilirlik prensipleri doğrultusunda işlev görmeli ve tüm tarafların mutabık olacağı şekilde talepleri yönlendirmelidir.

OSMAN BİLGİN: İLİMİZ ÖZELDE UYGULANACAK GENÇLİK POLİTİKALARI BELİRLENİRKEN GENÇLERİN KATKISI NEDİR?

VEYSEL KANSRIAN: İlimiz genç nüfusu kadar genç bir il olmaktadır. 1990 da il olan şehrimiz genç ve dinamik bir şehir ve içinde barındırdığı genç kitle ile sinerjik yapısını korumaktadır. Bu bağlamda gençliğinin talep, öneri ve görüşleri kıymetlidir bu noktada sivil toplum kuruluşları öncü konumdadır. Kuruluşlarımız bu hususta hassas davranmakta ve politikalar belirlenirken gençliğin sesi olmakta ve bu görevi ifa etmektedirler.

OSMAN BİLGİN:  İLİMİZ ÖZELDE YÜRÜTÜLEN GENÇLİK POLİTİKALARININ SİYASİ KESİM VE KİŞİLERCE ETKİSİ NEDİR?

VEYSEL KANSIRAN:  Tüm siyasi kesimlerce önemsenen bilgi, birikim ve donanım doğrultusunda yapılmaya çalışılan bir konu olan gençlik politikaları uygulanmaya çalışılmaktadır. Siyasi kesimlerce sivil toplum kuruluşları ile istişare, toplantı vb araçlar ile sürekli görüş ve talep alma noktasında hassasiyet hepimizce bilinen bir gerçek. Gençliğin değerli olduğu geleceğimizin teminatı olarak görüldüğü bir bakış açısıyla yaklaşımı sergilediği, verdiği ve vereceği destekler siyasilere teşekkür ederiz.

OSMAN BİLGİN:  İLİMİZ ÖZELDE GENÇLİK POLİTİKALARI BELİRLENİRKEN ANKET, RÖPORTAJ VB İLETİŞİM ARAÇLARI KULLANILIYOR MU?

VEYSEL KANSIRAN:  Bu hususta kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmalarını yaparken bu tür faaliyetleri göz önünde bulundurduklarını varsayarak çalışmalarını sürdürdüklerini umut etmekteyiz. Biz sivil toplum kuruluşları olarak bu tür kamuoyu yoklamalarına dikkat ederek titizlik ile ele almaktayız. Eğitim kurumları, gençlik merkezleri vb. gençlerimiz ile bir arada buluşacağımız ve fikir alışverişinde bulunacağımız yerlerde bahsi geçen etkinlikleri zaman zaman gerçekleştirmekteyiz.

Etiketler: Veysel Kansıran Batman Küresel kardeşlik Sosyal kültürel ve Yardımlaşma Derneği
Sende Yorumla...

2022 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.