TEKNE ÜRETİMİNE BAŞLANDI
Advert
Yukarı

TEKNE ÜRETİMİNE BAŞLANDI

Batman'da Ilısu Barajı ve HES projesinden etkilenen ve tarihi Hasankeyf ilçesinde baraj suyunun yükselmesi, farklı alanlarda iş imkânlarının açılmasını sağladı.

TEKNE ÜRETİMİNE BAŞLANDI
Bu içerik 1223 kez okundu.

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapımı tamamlanan Ilısu Barajı'nın, su tutmaya başlamasının ardından göl sahasında kalan Hasankeyf ilçesindeki tarihi eserleri görmeye gelecek yerli ve yabancı turistler için biri yüzer 3 liman inşa ediliyor olması Batmanlı ustayı tekne yapmaya teşvik etti. Yapımı devam eden üçüncü limanın turizmin yanı sıra yörede balıkçılık faaliyetlerine de hizmet sunacağını belirten tekne ustası Ferit Ekin, yakın zamanda baraj gölü üzerinde tekne turlarının başlayacak olmasından dolayı tekne üretmeye karar verdiğini belirtti.

“HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Sipariş üzerine istenilen boyutta sandal üretebileceğini söyleyen Ekin, "İstanbul, Adana veya Mersin gibi yerlerden tekne getirmenin maliyeti çok yüksek ve pahalıdır. Kendi tekne veya sandalımızı Batman’da üreteceğiz ve ürettiğimizi de kendi bölgemizdeki insanlara çok uygun bir fiyata satacağız. Tekne veya sandal almak isteyenler; isterlerse sipariş üzerine istedikleri boyut ve şekilde üretebilirim. Yeter ki müşterilerimiz isteklerini anlatsınlar. Bir tane bitirdim kapının önünde uzunluğu iki buçuk, eni ise bir metredir. Fiyatı üç bin TL'dir. Şu anda yaptığım da yaklaşık üç metreye bir buçuk metre boyutlarındadır. Bunun da fiyatı beş bin TL olarak satışa sunacağız. Yaptığım işten memnunum ve severek çalışıyorum" dedi.

Etiketler: Batman Ilısu Barajı Hasankeyf tekne tekne üretimi tekne ustası Ferit Ekin TEKNE ÜRETİMİNE BAŞLANDI
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.