ESOB BAŞKANI KAPLAN, NORMALLEŞMEDE KURALLARA UYUN!
Advert
Yukarı

ESOB BAŞKANI KAPLAN, NORMALLEŞMEDE KURALLARA UYUN!

ESOB BAŞKANI KAPLAN, NORMALLEŞMEDE KURALLARA UYUN!

ESOB BAŞKANI KAPLAN, NORMALLEŞMEDE KURALLARA UYUN!
Bu içerik 212 kez okundu.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı M. Salih Kaplan, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Mart ayından bu yana geçici olarak faaliyetleri durdurulan, normalleşme sürecine geçilmesi ile tekrar faaliyetlerine başlayan işletmelerin, iş yerlerinde alması gereken tedbirler ile ilgili açıklama yaptı.

Kaplan, Mart ayından bu yana Coranavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında, bulaşın yayılmasını engellemek amacıyla, bir çok alanda yasaklama ve kısıtlama tedbirleri uygulanmaya konulduğunu belirterek ;  "Gelinen bu aşamada Ülke genelinde virüsün yayılma ve bulaşma hızının azalması, vaka artış hızının düşüşe geçmesi yönünde kaydedilen olumlu gelişmeler doğrultusunda,1 Haziran itibari ile normalleşme sürecine geçilmiştir, normalleşme sürecine geçilmesi ile yeniden hizmet vermeye başlayan lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane ve çay bahçeleri işletmecilerimizin, tedbirlerin alınması ve kurallara uyulmasının sağlanması konusunda dikkatli olmaları çok önemli olduğunu, özelikle kapalı alanların sıkça havalandırılması, masaların arası 1.5 metre ve yan yana sandalyelerin arası 60.cm olacak şekilde mesafenin bırakılması, maske ve eldivenin kullanılması, ortak kullanım alanlarının sık sık temizlenmesi ve dezanfektan ile temizliğin yapılması gibi tedbir ve kurallara uyulması, bir daha kısıtlamaların yaşanmamsı ve normalleşme sürecinin devamı açısından önemli ve gereklidir" dedi.

 

Etiketler: Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği M. Salih Kaplan Covid-19 salgını NORMALLEŞMEDE KURALLARA UYUN! Batman esnaf
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.