MAĞDUR ÇİFTÇİLERLE GÖRÜŞÜLDÜ
Advert
Yukarı

MAĞDUR ÇİFTÇİLERLE GÖRÜŞÜLDÜ

AK Parti Batman İl Başkanı Av. Akif Gür, beraberinde Tarım İl Müdür Vekili Mehmet Demir ve zarar tespit komisyonu ile beraber Balpınar beldesini ziyaret ederek, çiftçilerle bir araya geldi.

MAĞDUR ÇİFTÇİLERLE GÖRÜŞÜLDÜ
Bu içerik 725 kez okundu.

Başkan Gür ve beraberindekiler burada Ilısu Barajının yükselmesiyle Segirka ve Zorköy’de sular altında kalan arazilerde ekim yapan vatandaşlarla görüştü. Gür, burada vatandaşlara tek tek söz vererek, sorun, talep ve önerini dinledi. Burada bir açıklamada bulunan Gür, “Ilısu Barajı sularının yükselmesiyle Balpınar Beldemizde sular altında kalan ekili arazilerin hasar tespiti için çalışma yapılmasını milletvekilimiz Ziver Özdemir ile beraber ilgili kurumlardan talep ettik. Talebimiz üzerine AFAD koordinasyonunda Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerince hasar tespiti için çalışma başlatılmıştır. Tarım ve Orman Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerde hasar tespitinin yapılmasından sonra sular altında kalan arazilerle ilgili bilgiler AFAD Başkanlığına gönderilerek bir çalışma yapılacağı tarafımıza iletildi. Çiftçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi için milletvekilimizle birlikte süreci yakından takip ediyoruz” dedi.

Etiketler: AK Parti Batman İl Başkanı Av. Akif Gür Tarım İl Müdür Vekili Mehmet Demir zarar tespit komisyonu Balpınar beldesi çiftçiler Ilısu Barajı
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.