BATMAN'DA SOKAK VE CADDELER SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ
Yukarı

BATMAN'DA SOKAK VE CADDELER SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

​Covid-19 tedbirleri kapsamında bayram süresince 81 ilde olduğu gibi sokağa çıkma kısıtlaması gece 24.00 itibariyle başlayan Batman’da emniyet ekipleri birçok noktada uygulama yaptı.

BATMAN'DA SOKAK VE CADDELER SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ
Bu içerik 395 kez okundu.

Batman’da ülke genelinde olduğu gibi bayram süresince uygulanacak sokağa çıkma yasağı 24.00 itibariyle başladı. Batmanlıların yasağın son dakikalarına kadar marketlerde alışveriş yaptığı gözlendi. Kısıtlamanın başladığı andan itibaren bayramı geçirecekleri evlerine döndüler. Batman’da ilk kez uygulanacak sokağa çıkma uygulamasında polisler ve bekçiler yasağa uymayan vatandaşları uyararak evlerine gitmeleri yönünde ikazda bulundu. Yasağın uygulanmaya başlaması ile birlikte cadde ve meydanlar, sokak hayvanlarına kaldı. Kentin birçok noktasından kuş seslerinin yükseldiği görüldü. İl Hıfzıssıhha Kurulunca Batmanın birçok noktasında kontrol noktaları kuruldu. Kurulan bu kontrol noktalarında güvenlik ekipleri sıkı denetim yaptı. Araç ve yaya kontrolü yapan güvenlik birimleri yasak kapsamı dışında olanların geçişine izin verirken kapsam dışında olanları zaman zaman uyardı ve gerekli gördüğü takdirde ise cezai işlem uyguladı ve bir aracın çekici ile çekildiği görüldü. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı mekânların başında gelen Ulu Cami, Cumhuriyet meydanı, Eski Midyat garajı, , Turgut Özal bulvarı gibi yerler tamamen boşaldı. Belediye temizlik ekipleri ve Belediye ilaçlama ekipleri ise birçok noktada faaliyet yürüttü.

 

Etiketler: BATMAN'DA SOKAK VE CADDELER SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ Batman Sokağa çıkma yasağı Cadde Sokak
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.