ÇİĞKÖFTEYİ KORONA YOĞURUYOR!
Yukarı

ÇİĞKÖFTEYİ KORONA YOĞURUYOR!

Koronavirüs salgınından çiğköfte de nasibini aldı.

ÇİĞKÖFTEYİ KORONA YOĞURUYOR!
Bu içerik 687 kez okundu.

Yeni tip koronavirüs salgınından dolayı birçok dalda işler durma noktasına geldi. Özellikle Batman ve çevre illerinde Ramazan Ayı münasebetiyle çiğköfteye rağbet artıyordu. Yaşanan gelişmelerden çiğköfte işletmecileri de nasibini aldı.

Çiğköfte işletmecilerinden Lokman Balcı ‘korona sofralarımızdan çiğköfteyi eksiltti’ ifadelerini kullandı.

Ayrıca Balcı şu açıklamalarda bulundu:

Korona salgınından dolayı sadece biz çiğköfteciler değil tüm alanda bir eksiklik oluşmaya başladı. Bu eksikliği birlik ruhu ile tamamlamamız gerekiyor. Bu zorlu süreci hem devlet hem de halk el ele vererek olgunlukla atlatmamız gerekiyor. Normal zamanlarda işlerimiz tıkırında yürüyor ama Ramazan Ayı dolayısıyla çiğköfteye ayrı bir ilgi oluşuyor. Biz de çiğköftelerin sofralara ulaşması için özveri ile çalışıyorduk. Bu sene Ramazan Ayı bizim için çok farklı oldu. Dükkânlarda resmen sinek avlar durumdayız. Bu salgının tez zamanda aramızdan ayrılmasını ve tüm esnaf çalışanı arkadaşlarımızın işlerinin yolunda gitmesini ümit ediyorum.

Dükkânlarının temizliğine ayrı bir özen gösterdiklerini ifade eden Balcı aynı zamanda çiğköfte almaya gelen müşterilerinin de sosyal mesafe kurallarına riayet etmeleri hususunda uyarılarda bulunduklarını belirtti.

Etiketler: Koronavirüs çiğköfte
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.