TARTIŞILAN KONU HAKKINDA BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI!
Advert
Yukarı

TARTIŞILAN KONU HAKKINDA BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI!

Cami hoparlörlerinden çalınan marşa ilişkin açıklamalar ardı ardına yapılıyor.

TARTIŞILAN KONU HAKKINDA BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI!
Bu içerik 554 kez okundu.

Geçen gün İzmir’de merkezi ezan sistemine sızan kişiler hoparlörlerden ‘Çav Bella’ adlı eseri çaldılar. Bunun üzerine İzmir Müftülüğü ve İzmir Emniyet Müdürlüğü geniş çaplı bir inceleme başlattı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ise bu durumun asla doğru olmadığını bildirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’de tepki çeken bu durum üzerine açıklamalarda bulundu.

Soyer: "En fazla birlik, beraberlik içinde olmamız gereken günlerde halkımızı birbirine düşürmeye, kutuplaştırmaya çalışanların bu kadar alçakça provokasyona tevessül etmeleri, niyetlerini açıkça ortaya koyuyor. Bu oyuna gelmeyelim. Bu eylemi gerçekleştirenleri devletin yetkilileri ve emniyet güçlerinin en kısa sürede yakalayarak yüce Türk adaleti önüne çıkaracağına inanıyor, İzmirliler adına bekliyoruz. Asla kabul etmeyeceğimiz bu provokasyonu gerçekleştirenleri lanetliyor, güzel İzmir'in adını bu olayla yan yana getirip politika malzemesi yapanları da kınıyorum." İfadelerini kullandı.

 

Etiketler: İzmir İzmir Müftülüğü İzmir Emniyet Müdürlüğü ‘Çav Bella’
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.