CAMİLERDE BAYRAM NAMAZI KILINACAK MI?
Advert
Yukarı

CAMİLERDE BAYRAM NAMAZI KILINACAK MI?

Diyanet'ten açıklama geldi!

CAMİLERDE BAYRAM NAMAZI KILINACAK MI?
Bu içerik 284 kez okundu.

Din İşleri Yüksek Kurulu'nca, Covid-19 salgını sebebiyle camilerde bayram namazı kılınamayacağı ifade edildi.

Bayram namazının hep birlikte cemaatle kılınmasının çok önemli bir ibadet olduğu vurgusu yapıldı. Devamında ise şu cümlelere yer verildi.

"Ancak salgın, bulaşıcı hastalık, karantina uygulamaları gibi sebeplerle bu namazın camilerde veya musallalarda cemaatle kılınması imkanının olmadığı zamanlarda, Müslümanların yukarıda açıklanan görüşler doğrultusunda ibadet hayatlarına yön vermeleri mümkündür. Nitekim bu yıl da maalesef milletçe büyük mücadele verdiğimiz Covid-19 salgını sebebiyle camilerimizde bayram namazı kılınamayacaktır"

Bayram coşkusu devam edecek!

Minarelerden tekbirler getiriecek.

"Halkımızın da tıpkı önceki bayramlarda olduğu gibi gerekli temizliğini ve diğer hazırlıklarını yapması, giyim kuşamına özen göstermesi ve güneşin yükseldiği o bayram namazı vaktini heyecanla, dualarla, zikirlerle beklemesi uygun olacaktır. Böylece bayram namazını cemaatle kılamamanın hüznünü, bayram namazı vaktine sağ salim ulaşmış olmanın sevinci ve şükrü ile Allah'ın huzuruna durarak giderebilecektir. Minarelerden okunan tekbirlere eşlik ederek o günün bayram günü olduğunu ailesiyle birlikte idrak edecektir. Yukarıda açıklandığı gibi dileyen kardeşlerimiz bayram namazı niyetiyle, dileyenler de duha/işrak (kuşluk) namazı niyetiyle namaz kılabileceklerdir."

Etiketler: Diyanet Bayram namazı
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.