BATMANLI MUHTAÇ AİLE YARDIM BEKLİYOR
Advert
Yukarı

BATMANLI MUHTAÇ AİLE YARDIM BEKLİYOR

Batman'da, derme çatma 2 göz odalı bir evde yaşayan 7 nüfuslu Kaplan ailesi, kirada kaldıkları evlerinin yıkılmak üzere olduğunu ifade ederek yetkililer ve hayırseverlerden yardım talep etti.

BATMANLI MUHTAÇ AİLE YARDIM BEKLİYOR
Bu içerik 534 kez okundu.

Batman İluh Mahallesi'nde tek katlı derme çatma evde olumsuz koşullarda yaşam mücadelesi veren 7 nüfuslu Kaplan ailesi, her an evlerinin üzerlerine çökeceği endişesini taşıyor.

Kaplan ailesi, maddi imkânsızlık nedeniyle başka bir eve taşınamadıklarını belirterek yetkililerden ve hayırseverlerden kendilerine uzanacak bir yardım elini bekliyor.

Kocası kronik rahatsızlığı nedeniyle işsiz olduğu için 5 çocuğuyla olumsuz koşullarda yaşamak zorunda kaldıklarını belirten anne Ceylan Kaplan, hayırseverlerin ve komşularının yardımıyla geçindiklerini belirtti.

YARDIMA MUHTAÇ AİLE HAYIRSEVERLERİN YARDIMINI BEKLİYOR

Anne Ceylan Kaplan, "5 küçük çocuğum var. Eşim rahatsız olduğu için hiçbir iş yapamıyor. Sara hastası olduğu için hangi işe girse onu işten çıkarıyorlar. Kirada bulunduğum evin yıkılma tehlikesi var. Ev sahibi kiramızı veremediğimiz için bizi evden çıkarmak istiyor. Kiramı, elektriğimi, suyumu ödeyemiyorum, çok zor durumdayım. Geçimimi çöp toplayarak sağlıyorum. O da ikindi vakti yanıma çocuğumu alarak akşama kadar geziyorum, topladıklarım ancak 5 veya 10 lira ediyor. Geçimimi sağlayamadığımdan hayırseverlerden yardım etmelerini istiyorum. Hayırseverlerin bize bir hayır eli uzatmalarını istiyorum. Allah'a dua ediyorum, bize hayır eli uzatacakların Allah da yardımcıları olsun." diyerek içinde bulundukları zor koşulları dile getirdi.

Adres: İluh Mahallesi 607 Sokak No: 10 Batman

Etiketler: Batman 7 nüfuslu Kaplan ailesi Batmanlı aile yardım bekliyor Kaplan ailesi evleri yıkılmak üzere hayırseverler Ceylan Kaplan
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.