CAMİ HOPARLÖRÜNDEN BÖYLESİ DUYULMADI!
Advert
Yukarı

CAMİ HOPARLÖRÜNDEN BÖYLESİ DUYULMADI!

İzmir’de merkezi sistem ile ezanın okunduğu cami hoparlörlerinden İtalyan partizan marşı olan ‘Çav Bella’ çalındı.

CAMİ HOPARLÖRÜNDEN  BÖYLESİ DUYULMADI!
Bu içerik 814 kez okundu.

İzmir’de merkezi sistem ile ezanın okunduğu cami hoparlörlerinden İtalyan partizan marşı olan ‘Çav Bella’ çalındı. Bu durumun gündeme gelmesi ile birlikte İzmir Müftülüğü harekete geçti ve olayla ilgili soruşturma başlattı.

İzmir ilçelerinden olan Karşıyaka, Konak, Çiğli ve Bucak gibi yerlerde cami hoparlörlerinden ‘Çav Bella’ eseri çalındı.

İzmir Müftülüğü soruşturmanın başlatıldığını ve incelemelerin sürdüğünü ifade ederken ayrıca kimliği belirsiz insanların merkezi ezan sistemine ulaşıp bu eylemi gerçekleşebilecekleri ihtimali üzerine durdu.

İzmir Müftülüğünün yaptığı açıklamaya göre:

Bugün saat 17.00 sularında ilimizin çeşitli bölgelerindeki bazı camilerimizin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemimizin frekansına korsan şekilde müdahil olmak suretiyle bir sabotaj gerçekleştirilmiştir. Konu ile ilgili gerekli suç duyurusunda bulunulmuş ve gerekli inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Öte yandan Emniyet konu ile ilgili geniş çaplı bir araştırma başlattı!

Etiketler: Cami Müftülük İzmir Çav Bella
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.