KADİR GECESİ ÇEŞİTLİ PROGRAMLARLA İHYA EDİLDİ
Yukarı

KADİR GECESİ ÇEŞİTLİ PROGRAMLARLA İHYA EDİLDİ

Batman İl Müftülüğü tarafından karantinada bulunan vatandaşlar ile sosyal medyada halka yönelik programlar düzenlendi.

KADİR GECESİ ÇEŞİTLİ PROGRAMLARLA İHYA EDİLDİ
Bu içerik 164 kez okundu.

Kadir Gecesi programlarının ilki saat 16.00’da Batı Raman KYK Yurdunda Coronavirus nedeniyle karantinada bulunan vatandaşlar için sosyal mesafe ve gerekli güvenlik önlemleri alınarak gerçekleştirildi.

Düzenlenen programda Kur'an-ı Kerim, ilahi ve kasideler okundu, dualar edildi.

Ardından Batman İl Müftülüğü tarafından Kadir Gecesi özel programı Mehmet Emin Terece Camiinde saat 20.30’da gerçekleştirildi.

Programda Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Turgut Erhan, Kadir Gecesi'nin manevi iklimi içerikli bir konuşma yaptı.

Erhan, “İslamiyet’ten önce cahiliye zulümlerin arttığı bir dönemde Allah (celle celaluhu) insanları doğru yola sevk etmek ve hakka yöneltmek için Hazreti Peygamberi ve Kur’an-ı Kerim'i gönderdi. Kur’an-ı Kerim, ayların sultanı Ramazan ayının içerisinde olan Kadir Gecesi'nde nazil oldu. Bu gece ilahi rahmetin, bereketin, mağfiretin, feyzin ve nurun tecelli ettiği, duaların kabul edildiği, iyiliklerin, hayırların ve hasenatların makbul olduğu bir gecedir.” dedi.

Konuşmanın ardından program, müftülük personeli mevlithanların okuduğu Türkçe, Kürtçe ve Arapça mevlit, ilahi ve kasidelerle sona erdi.

Kadir Gecesi özel programı, Batman Müftülüğü ve Batman Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

Etiketler: Batman İl Müftülüğü Kadir Gecesi programı
Sende Yorumla...

2020 İletişim Adres : Ziyagökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Yılmazlar center kat:5 no:506 Batman Telefon : 0542 722 75 00 - 0544 472 28 72 Faks : 0488 215 21 01 Email : batmantarafsizhaber@hotmail.com - cebrail_uyanik@hotmail.com - yusufuyanik@hotmail.com Tüm hakları saklıdır.